Hlavními kritérii byla přívětivost a otevřenost obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám,to znamená zejména dostupnost úřadu, otevřený a komunikující úřad, online úřad a úřad zapojující veřejnost.

Žádají o dotaci na dětské hřiště a opravu kabin

Doubravčice – Obec Doubravčice žádá o dotaci na vybudování multifunkčního dětského hřiště v těsné blízkosti školky Doubravka. Pokud s žádostí uspěje, dočkají se nejmenší obyvatelé Doubravčic herních prvků pro malé děti s jejich rodičovským doprovodem, ale i prvků pro nejstarší dětskou věkovou skupinu.

Další žádostí o dotaci je pak snaha o příspěvek na rekonstrukci fotbalových kabin. Mělo by se jednat nejen o důkladnou opravu, ale i o přístavbou dalších prostor. Pokud se akce podaří s pomocí dotací uskutečnit, dostanou oba areály kamerový systém, který by měl místa chránit před vandaly.

V době oprav silnic a parkoviště se zvýší počet kolostavů

Pečky – Kvůli plánované rekonstrukci průtahu a následně také parkoviště u nádraží se v Pečkách zvyšuje počet kolostavů. Ve složité dopravní situaci, která se startem oprav nastane, a zejména v situaci se složitým parkováním bude totiž možná lepší využít k cestě na vlak či autobus jízdní kolo místo auta. Více kolostavů je proto umístěno u nádraží a kolostav bude také u dočasné autobusové zastávky, která bude zřízena na náměstí mezi lékárnou a poštou.

Knihovna od června omezí výpůjční dobu

Červené Pečky – Počínaje 5. červnem bude v červenopečecké knihovně omezená výpůjční doba. Půjčit či vrátit knížky bude možné vždy v pondělí a ve středu od 14 do 18 hodin.