Kolín se připojí k tradiční akci Ukliďme Česko
Kolín – Město Kolín se rozhodlo opět zapojit do projektu do tohoto projektu Ukliďme Česko. Pokud máte i vy chuť přiložit ruku k dílu, rezervujte si na to dopoledne v sobotu 7. dubna. Připravené budou pytle a rukavice na sběr odpadků. Během dne bude probíhat dobrovolný úklid prostor města a v odpoledních hodinách pak budou pytle svezeny. V rámci projektu budou k dispozici i sběrná místa. Výsledkem akce by mělo být, jak jinak než hezčí, čistější město.

Univerzita třetího věku pokračuje další přednáškou
Český Brod – Od devíti hodin pokračuje ve středu v počítačové učebně městského úřadu na náměstí Arnošta z Pardubic univerzita třetího věku. Tématem dalšího z cyklu přednášek je nyní lidské zdraví. Zahájení univerzity třetího věku předcházela anketa mezi seniory, o jaká témata by stáli. Největší zájem byl právě o téma lidské zdraví a také o tvorbu rodokmenů, které jsou tématem dalšího již také probíhajícího cyklu přednášek.

Chodníky a silnice nechtějí opakovaně rozkopávat
Úvaly – Obyvatele města často trápilo, že se čerstvě opravené chodníky nebo silnice znovu rozkopávaly kvůli výměně elektrického vedení nebo jiných sítí. Radnice proto nyní uzavřela s energetiky dohodu o dlouhodobé koordinaci akcí, takže kopat by se mělo zkrátka vždycky naráz. První větší vlaštovkou jsou už nyní práce na obnově elektrického vedení, výstavbě veřejného osvětlení a zároveň na obnově chodníků v Pařezině. Stejné smlouvy se nyní radnice pokouší uzavřít s provozovateli dalších sítí (telefon, plyn).