Město záležitost konzultuje s Nadací Proměny, kde se ale vyhlašuje jeden projekt za dva roky pro celou ČR. „Nicméně budeme se snažit letos vyprojektovat a požádat o dotaci,“ dodal místostarosta. Jestli se příští rok dostane na vlastní realizaci, je otázkou financí. Přece jen město čekají velké investice typu sportovní hala v Borkách, kanalizace v Zibohlavech a další projekty.

Plynaři pracují ve třech ulicích

Český Brod – V českobrodských ulicích Komenského, Žižkově a Bezručově se opravuje plynového potrubí. Chodník v Bezručově ulici zůstane původní, v horní části Žižkovy ulice bude nově zámková dlažba. Úsek chodníku od nemocniční budovy G směrem dolů dostane betonové dlaždice nebo živici. Práce by měly být hotové do konce června. Následovat budou práce na plynovém potrubí v ulici Pod Velkým vrchem, kde následně dojde k opravě silnice i chodníků.

Chystají parkoviště B+R

Český Brod – Městští radní v Českém Brodě vybrali dodavatele prací na vybudování nového parkoviště pro kola (B+R) u nádraží. Firma nabídla cenu 5,8 milionu korun. Z toho 4,3 milionu pokryje dotace.