U Vebrovy hospody zruší záliv autobusové zastávky

Polepy – Nové osázení obrubníků a zrušení stávajícího zálivu autobusové zastávky se plánuje v Polepech u Vebrovy restaurace. Nově se zastupitelé dohodli, že práce budou provedeny až při opravě povrchu na průjezdní komunikaci, která je nyní značně poškozená po právě končící výstavbě kanalizace.

Zvažují pojmenovat školu po starostovi

Veltruby – Zastupitelstvo obce se na svém posledním zadání zabývalo návrhem na přejmenování Základní školy Veltruby na Obecní škola Ing. Ivana Kašpara. Zastupitelstvo zváží pojmenování školy po nedávno zemřelém starostovi po projednání s institucemi a především po projednání s rodinou. Ivan Kašpar zemřel koncem března po dlouhé nemoci ve věku sedmdesáti let. Až do poslední chvíle zastával svou funkci s plným nasazením, v čele Veltrub stál už od roku 2002. Po jeho smrti převzal vedení obce místostarosta Jiří Hůla.

K některým hrobům se nikdo nehlásí už patnáct let

Tismice – Na tismickém hřbitově je dvanáct hrobových míst, ke kterým se nikdo nehlásí už patnáct roků. Nájemní smlouva k nim už vypršela, provozovatel několikrát nájemce upozorňoval – i doporučenými dopisy. Pokud se nájemci nepřihlásí nyní, bude se zařízeními hrobových míst včetně ostatků nadále nakládáno jako s věcmi opuštěnými. U dalších dvou hrobových míst vypršela smlouva před pěti lety.