V tomto úseku nebudou po dobu průvodu fungovat autobusové zastávky. Objízdná trasa povede ulicemi Polepská, Táboritská, Žižkova, U Nemocnice a Benešova.

Most přes Klejnárku u Starého Kolína je otevřen

Starý Kolín – Most přes Klejnárku u Starého Kolína je otevřen. Původní termín dokončení prací byl vloni koncem listopadu. Nyní ještě chybí úpravy v okolí mostu, ale lze přes něj už jezdit, takže končí složité putování po objízdných trasách.

Koupaliště se po letech otevře

Kolínsko – Rekonstrukce koupaliště v Úvalech, jež bude sloužit pro široký region, úspěšně pokračuje. Hotové jsou bazény, instaluje se technické zařízení a pokud nedojde k nečekaným problémům, koupaliště v létě otevře. Nebude sice ještě úplně hotové zázemí jako bufet, sprchy, toalety nebo zázemí pro plavčíky, ale samotnému koupání to bránit nebude. Dokončení zázemí, o jehož podobě se dlouho diskutovalo, se plánuje na příští rok.

Knihohrátky oslovily nejen děti

Český Brod – Městská knihovna v Českém Brodě se zapojila do kampaně Týden rodiny offline. Jednou z akcí v rámci této kampaně byl další díl takzvaných knihohrátek. Pod hlavičkou podtitulu S knížkou do pohádky českobrodské knihovnice malým návštěvníkům a jejich dospělým doprovodům představily třeba příběh, který zachycuje, jak se děti cítí vedle dospělých, nechyběl Hurvínkův Špalíček nebo krásné ilustrace Jiřího Trnky. Závěr patřil obrázkovému čtení a také zpívání z knížky Nejznámější lidové písničky.