Dostavují poslední křídlo mateřské školy
Doubravčice – V obci finišuje výstavba posledního křídla mateřské školy Doubravka. Stavba začala se zpožděním, ale předání hotové stavby by mělo proběhnout v plánovaném termínu, tedy do konce měsíce. I zápis do dalšího školního roku bude v obvyklém termínu. Přes prázdniny pak dojde k úpravě zahrady a od září do školky nastoupí o 25 dětí více. 

V centru obce by mohla vyrůst hasičárna i sportoviště
Tismice – Radnice koupila dům se zahradou přímo v centru obce. Vizí zastupitelstva je vybudovat tam novou občanskou vybavenost. Své místo by tu mohlo nalézt malé sportoviště, nová hasičská zbrojnice nebo zázemí pro kulturní dům. Nezávazné návrhy, jak nový obecní prostor pojmout, vzejdou ze seminárních prací studentů České zemědělské univerzity, kteří téma zpracují. K návrhům se pak samozřejmě budou moci vyjádřit obyvatelé tak, aby se našlo nejvhodnější využití a řešení.

Do města zavítala návštěva z čínského Zhongjiangu
Český Brod – Až z daleké čínské provincie Sichuan, konkrétně z města Zhongjiang přijela do Českého Brodu čtyřčlenná delegace zástupců státní správy. Starosta Jakub Nekolný jim představil historii i současnost města a plány rozvoje. O podmínkách zemědělství našeho regionu hostům vyprávěl soukromě hospodařící zemědělec Jan Král z Břežan. 

Přijede mobilní sběrna nebezpečného odpadu
Přistoupim – Nebezpečné odpady si mohou obyvatelé obce připravit na plánovaný mobilní sběr, který se uskuteční v sobotu 24. března. Mobilní sběrna bude přistavená od 11:50 do 12:30 hodin na návsi a od 12:40 do 12:50 pak zastaví u autobusové zastávky směrem na Český Brod. Odpady je třeba odevzdat v tomto čase přímo osádce vozidla, nikoli je předem ukládat na zmíněná místa.