Na čarodějnice začne velká oprava silnice přes Ždánice

Ždánice – Od konce dubna do poloviny června bude Ředitelství silnic a dálnic rekonstruovat silnici I/2 přes Ždánice. Provoz autobusů 421 nakonec nebude omezen, jen se ve třetí a čtvrté etapě prací zvýší průjezd autobusů přes obec, konkrétně od Nykosu na konec Sokolské ulice. V době oprav bude provoz v pruzích řízen semafory. Obyvatelé bydlící u hlavní silnice nebudou moci vyjíždět v době kdy, se bude opravovat pruh před jejich domy.

První etapa oprav přinese uzavření pravý pruh směrem na Kutnou Horu od mostu k domu č.p. 115, a to od 30. dubna do 5. května. Uzavřená bude komunikace do obce za mostem a u zastávky autobusů v Sokolské ulici. V druhé etapě bude uzavřen levý pruh směrem na Kutnou Horu od mostu k domu č.p. 133. Uzavřená bude komunikace do obce za mostem a u zastávky autobusů v obci. V tomto úseku by měly práce skončit 11. května. O dalších etapách budeme postupně informovat.

Obec Přebozy se v červnu kompletně rozsvítí

Přebozy – Vedení obce Zalešany, do jejichž správy Přebozy spadají, vybralo firmu na vybudování nového veřejného osvětlení v Přebozech. Jedna ze společností nabídla dobré podmínky, především hrálo roli to, že osvětlení vybuduje najednou. Navíc obec za práce neubude muset zaplatit naráz, ale ve dvou splátkách.

Prvních 150 tisíc korun uhradí letos a zbývajících 117 tisíc korun pak doplatí do konce příštího roku. Zastupitelstvo proto odsouhlasilo smlouvu s touto firmou a během letošního května by měly být v Přebozech umístěny všechny sloupy veřejného osvětlení. V černu se pak namontují vlastní svítidla a celé veřejné osvětlení spustí.

Z dotace by obec ráda opravila ulici Na Homoli

Toušice – Vedení obce v současné době podává žádost o státní dotaci na rekonstrukci komunikace v ulici Na Homoli. Všechny práce by měly vyjít přibližně na 1,2 milionu korun. Pokud obec s žádostí o příspěvek uspěje, pokryje dotace 70 procent celkových nákladů, takže Toušice budou ze své kasy doplácet zhruba 360 tisíc korun. Tuto částku už má zanesenou ve svém letošním rozpočtu.

Plánují vyměnit okna na kulturním domě

Bělušice – Zastupitelé obce Bělušice na svém posledním zasedání odhlasovali podání žádosti o dotaci na opravu kulturního domu. Vedení obce vybralo dotační titul, ze kterého se obcím poskytuje příspěvek tisíc korun na jednoho obyvatele. V případě Bělušic se tedy bude jednat o částku kolem 300 tisíc korun. Obec by tyto peníze ráda použila na výměnu všech dřevěných oken kulturního domu za nová plastová. Opravy bude potřebovat také interiér sálu a předsálí, zejména se jedná o vymalování a opravu osvětlení.