Bezdrátový rozhlas pořídí ještě letos
Nučice – Zastupitelstvo na svém posledním zasedání schválilo přípravu bezdrátového rozhlasu. Vedení obce zvažovalo, zda ho pořídit bez dotace hned anebo čekat na přidělení dotace. Výdaje obce by byly totiž přibližně stejné – zhruba 300 tisíc korun. První variantou bylo pořídit jen bezdrátový rozhlas jako přímou dodávku hrazenou z rozpočtu obce, druhou variantou žádat o dotaci na protipovodňová opatření, kde je bezdrátový rozhlas součástí systému protipovodňových opatření společně s dalšími prvky: digitálním povodňovým plánem, měřiči hladiny vodních toků, srážkoměry a výstražným systémem – zahrnujícím rozhlas ještě s dalším příslušenstvím. To vše by stálo asi milion a výdaj obce jako podíl na dotaci by byl také cca 300 tisíc. Zastupitelstvo rozhodlo pořídit rozhlas bez dotace ještě letos.

Bude se čistit ve dvou čtvrtích
Úvaly – Další fáze strojního čištění ulic je nachystaná na čtvrtek od 7 do 15 hodin. Tentokrát se bude pracovat na Slovanech a v části ulic V Setých: Škvorecká (od světelné křižovatky směr Škvorec), Ruská, Bulharská, Lužická, Srbská, Slovinská, Chorvatská, Česká, Moravská, U Hostína, Dalmatská, Slovenská, Slezská, Polská, Purkyňova a Sukova. Radnice žádá řidiče o respektování zákazu parkování v uvedených ulicích a čase. Zbývající asfaltové ulice v Úvalech, kde zatím strojní čištění neproběhlo, budou na řadě v následujícím týdnu.

Dobrovolníci se pustí do úklidu lesa i okolí Labe
Týnec n. L. – Dvě místní firmy ve spolupráci s městským úřadem spojily své síly a v neděli pořádají jarní úklid lesa, pěších cest v okolí fotbalového hřiště, Bambousku a Labe. Cílem této akce je dostat do povědomí lidí, že les není skládka, ale domov zvířat, kterému mohou odpadky ublížit. Kdo se bude chtít zapojit, stačí, aby si s sebou vzal pracovní rukavice. Pytle jsou zajištěné, kontejner přistaví městský úřad. Sraz dobrovolníků je v osm hodin na fotbalovém hřišti.

Pokladna účtárny bude zavřená, stěhuje se
Zásmuky – Pokladna účtárny v přízemí městského úřadu bude ve čtvrtek, v pátek a v pondělí uzavřená. Důvodem je rekonstrukce a stěhování kanceláře účetních. Od 2. května bude kancelář účetních a pokladny přemístěna z přízemí do prvního patra budovy městského úřadu. Ukončení rekonstrukce kanceláře se předpokládá do konce června.