Domem protekla voda až do sklepů
Kolín – Nepříjemnou noc mají za sebou obyvatelé jednoho z domů v Benešově ulici. Kolem půl třetí jim začala přes stropy protékat voda. Dostala se z vyššího patra až do prodejny v přízemí a do sklepů. Přivolaní městští strážníci kontaktovali správce budovy, zavolali zámečníka a využili zákonných oprávnění otevřít byt, kde se našla příčina – prasklý rohový kohoutek u toalety, kterým vytékala proudem voda. Hlídka vodu zastavila a informovala obyvatele bytu. Škody, které voda napáchala, bude s obyvateli domu řešit správce budovy.

U čerpací stanice bude nový přechod
Poříčany – Obec plánuje nový přechod pro chodce. V návaznosti na dokončení chodníku od nového severního výstupu z nádraží bude letos vybudován nový přechod pro chodce u čerpací stanice na křižovatce ulic Českobrodská a Nad Váhou. Na rekonstrukci poříčanského nádraží se stále pracuje, nyní probíhá rekonstrukce třetího nástupiště, která by měla být hotová zhruba do poloviny června. Následovat bude druhé nástupiště. Rekonstrukce nástupišť a s ní spojené výluky by měly trvat do konce září, hotovo by mělo být do konce roku.

Cyklotour Na kole dětem dorazí i do Českého Brodu
Český Brod – Trasa devátého ročníku cyklotour Na kole dětem, tedy projektu na podporu onkologicky nemocných dětí, povede tentokrát i přes Český Brod. Jedná se o šestou etapu závodu Pardubice – Heřmanův Městec – Čáslav – Kolín – Poděbrady – Český Brod – Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Peleton cyklistů dorazí do Českého Brodu 5. června na Husovo náměstí před radnici mezi zhruba mezi 15 a 15:30 hodin. Kolem 16. hodiny bude pokračovat dál na Štolmíř – Černíky – Vykáň – Mochov – Čelákovice – Lázně Toušeň – Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Přidat se může každý. Stačí jen chuť, kolo a cyklistická helma.

Zastupitelé projednají poplatky i pozemky
Kouřim – Od 18 hodin se ve středu v obřadní síni v prvním patře radnice sejdou zastupitelé, aby projednali například nákup pozemků, počtu členů zastupitelstva města pro volební období 2018 – 2022, změnu v obecně závazné vyhlášce o místních poplatcích nebo také žádost o podporu Linky bezpečí.