Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Co se děje na Kolínsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

22.2.2017 AKTUALIZOVÁNO 22.2.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Voděradským voda z vodovodu již neuniká

Černé Voděrady – Voděradští po dlouhé době našli závadu a odstranili únik vody z místního vodovodu. Nejprve obec musela vyměnit osm šoupat, aby zúžily prostor závady, po odklizení sněhu se pak pomocí speciálních přístrojů podařilo určit místo úniku.

Odtajnili hosty Kmochova Kolína

Kolín – Myslíte, že může být větší lákadlo na letošní Kmochův Kolín než vstupné zdarma, které se tentokrát povedlo díky hodnému sponzorovi? Možná ano. Organizátoři odtajnili další smluvené interprety a páteční večer na náměstí vypadá velmi zajímavě. Zahrají tam hned dvě legendy českého folku. Nejprve Hradišťan a Jiří Pavlica, po něm Spirituál kvintet s letošním jubilantem Jiřím Tichotou. Na závěr programu zahrají oba soubory společně. Náměstí plné tančících diváků bude jistě krásným dárkem k Tichotovým osmdesátinám.

Policisté zveřejnili místa, kde měří rychlost

Kolín – I v tomto týdnu bdí policisté nad bezpečností na silnicích. V těchto dnech měří rychlost, mimo jiná stanoviště, v Benešově ulici, v Havlíčkově ulici nebo v Žižkově ulici. Policii s radarem můžete potkat také na obchvatu města na silnici I/38.

Za knihovnou v centru města by se měla otevřít zahrada

Kolín – Dlouhé roky uzavřená zahrada knihovny v Husově ulici by se měla dočkat revitalizace. A samozřejmě také zpřístupnění pro veřejnost. Nabízí se například využití jako příjemná letní čítárna pod širým nebem. Zatím je vše ve fázi přípravy, ale příští rok, možná už letos, by se s úpravami mohlo začít.

Čtěte také: Hlavní tah na Prahu se bude u Úval opravovat

Elektřina nepůjde od rána do odpoledních hodin

Přehvozdí – Ve středu nepůjde v obci elektřina. Výpadek elektrického proudu je nahlášený od 7.30 hodin ráno, skončí v 15.30 hodin odpoledne. Časový rozsah přerušení je stanovený na nezbytně nutnou dobu.

Ocení osobnosti města, přijďte jim popřát i vy

Český Brod – V úterý 28. února od 17,30 hodin zástupci vedení města předají v obřadní síni vítězům veřejné ankety Osobnost roku 2016 jejich ocenění. Bylo navrženo několik jednotlivců do kategorií celoživotní přínos pro město a výrazný úspěch pro jednotlivce. Na slavnostní předání město zve nejenom nominované osoby s jejich přáteli a rodinnými příslušníky, ale i širokou veřejnost. Tradičně jsou pro oceněné připraveny mimo jiné také krásné originální plakety.

Děti se v muzeu budou bavit o masopustu

Kolín – Středa v muzeu bude patřit Masopustu. Do muzea mohou zavítat aktivní děti, které baví historie, poznávání a tvoření. Program je připravený od 8.00 do 12.30 hodin. Ve čtvrtek budou hovořit o moci a slávě starých Slovanů, program, který se bude týkat literatury je pak připravený na pátek.

Olej doneste do popelnice

Výžerky – Kam s přepáleným olejem? Občané obce Výžerky ho mohou nosit k obecnímu úřadu, kde je umístěna sběrná nádoba. Jde o popelnici s otvorem pro vhoz PET láhve.

Čtěte také: Opravy v Rorejcově ulici zkomplikují parkování

O kompostéry zájem není

Libenice – Lidé v Libenicích nemají zájem o domácí kompostéry. Obec nabízela občanům jejich pořízení, většina z nich však o tuto službu nejevila zájem. Z toho důvodu vedení obce od záměru upustilo.

Autor: Redakce

22.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení