Oprava Kouřimské ulice dospěla do poslední fáze
Kolín – Práce na rekonstrukci Kouřimské ulice v Kolíně pokročily do poslední etapy. Pracuje se na opravě staré kanalizace, do které se už v některých místech propadala dlážděná silnice. Nyní bylo nutné uzavřít křižovatku s ulicí Karoliny Světlé. Po dobu této uzavírky je ulice Na Hradbách a ulice Karolíny Světlé obousměrná. Kouřimská ulice od křižovatky s ulicí Karoliny Světlé je neprůjezdná a vjezd z kruhového objezdu je povolen pouze pro vozidla stavby. Uzavírka potrvá do konce května.

Ve Škvorci budou mít opět železnou sobotu
Škvorec – Dobrovolní hasiči budou v sobotu dopoledne svážet železný odpad. Začnou v půl deváté ráno. Prosí tedy obyvatele Škvorce a Třebohostic, aby měli odpad připravený před sjezdy do svých domů, pozemků apod.

Chytrá klíčenka získala další celorepublikové ocenění
Kolín – Vítězem celorepublikového kola 20. ročníku soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí se v kategorii elektronických služeb stalo město Kolína za Kolínskou chytrou klíčenku. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Hradci Králové. Ocenění převzal místostarosta Michael Kašpar. „Mám velkou radost. Kromě jiných chytrých řešení se nám projekt Kolínské chytré klíčenky velmi povedl. Je to funkční, účelné a přitom nenákladné řešení. Usnadňuje lidem život použitím moderních technologií, což je zásadní. Mnoho měst chce náš koncept převzít. Jsem za to rád a zároveň jsem hrdý na to, že Kolín byl v tomto rozsahu první ve střední Evropě,“ řekl místostarosta. Soutěže se v letošním roce zúčastnily obce a města z celé ČR, ze všech 14 krajů. Celkově se zapojilo 430 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb.

Týnce se tentokrát sjedou v Týnci nad Labem
Týnec n. L. – V letošním roce bude Týnec nad Labem pořadatelem Setkání Týnců. Akce se uskuteční 2. června a proběhne spolu s již tradičními Svátky Labe.

V Kolíně přišlo k zápisu celkem 518 prvňáčků
Kolín – Během dvou dní přišlo v Kolíně do sedmi základních škol k zápisu do prvních tříd celkem 518 dětí, což je o 19 více než vloni. Nejvíce budoucích prvňáčků (102) přišlo na 1. Základní školu v Bezručově ulici. 85 dětí se dostavilo k zápisu na 7. ZŠ v Masarykově ulici a také na ZŠ Prokopa Velikého.

Na Šťáralce se hovořilo o zóně 30 či o nesekání pozemků
Kolín – Další výjezdní zasedání městské rady se uskutečnilo na Šťáralce. Ve Střední škole obchodní radní a vedoucí odborů sešli zhruba s 30 obyvateli této městské části. Hovořilo se o plánovaných akcích, o rekonstrukci Havlíčkovy ulice, ulice Na Šťáralce, kdy bude pokračovat i druhá etapa rekonstrukce chodníků. Další podněty se týkaly například úpravy zeleně při nájezdu na obchvat, která podle zkušeností místních brání při výhledu, nebo problém, že ne všichni soukromí majitelé ploch dodržují povinnosti je dvakrát ročně posekat. Oboje bude městský úřad řešit. Hovořilo se také o zóně 30, kterou řidiči většinou nedodržují a obyvatelé volají po častějším měření rychlosti. Další výjezdní zasedání rady se bude konat 14. května v Zibohlavech.