Chystá se další jednání kvůli OVS
Kolín – Město se chystá na další jednání se soukromým majitelem objektu bývalé Okresní vojenské správy na náměstí Republiky. Vlastník, který byl dlouhodobě v zahraničí, by měl přijet do Kolína za týden. „Budova musí být zajištěná z hlediska bezpečnosti, jsou tam i výhrady ze strany stavebního úřadu, aby například nepadala střešní krytina apod,“ říká starosta Vít Rakušan. Doplnil, že město v minulosti nemohlo budovu koupit, protože komerční cena by byla zcela jistě o hodně vyšší než znalecký posudek, ze kterého musí radnice vycházet.

Město vybralo firmu na skatepark
Kolín – Město vysoutěžilo firmu, který udělá rozšíření skateparku. Nyní už jsou ve výrobě překážky, jež budou přímo na míru do prostoru pod Novým mostem. Skatepark se rozšíří na pozemek Českých drah, kde se město domluvilo na pronájmu a následně by mělo plochy vykoupit. Rozšíření je na tisíc čtverečních metrů. Koncepce je na skate i BMX kola, opraví se stávající překážky a nový bude bazén. Hotovo by mělo být v říjnu až listopadu. Práce budou stát 2,4 milionu korun. Je to cena, jakou radnice předpokládala, v rozpočtu je na to vyčleněno 1,5 milionu.

Příjemné koupání už je v dohlednu
Cerhenice – V současné době sucha a veder se obyvatelům městyse i okolí rýsuje příjemná představa letního osvěžení při koupání v nádrži Hvězda. Bývalá vodní nádrž, kterou městys v nedávné době vykoupil, aby ji přeměnit na přírodní koupaliště, už má vydané územní rozhodnutí, zanedlouho by mělo být i stavební povolení. „Aktuálně připravujeme žádost o dotaci,“ uvedl starosta Marek Semerád. Hvězda by měla přinést nejen letní radovánky lidem, ale stát se i útočištěm třeba pro vodní ptactvo či domovem vodních rostlin.

Rozhodli o skácení desítek stromů
Pečky – Nádherné stromy v okolí rybníku Benešák jsou silně napadané lýkožroutem smrkovým. Poslední kontrola bohužel zjistila, že jde o celý porost o ploše tři čtvrtě hektaru a k tomu ještě dalších třicet smrků v parku za tratí. Stromy vyčerpané žárem a nedostatkem vláhy nejsou schopné se škůdci bránit. Aby se brouk nerozšířil i na další zeleň, rozhodli městští radní o pokácení stromů. V parku k nim přibudou i uschlé břízy, jejichž pád nebo pád větší větve by mohl ohrozit kolemjdoucí. Kácení stromů začne počátkem příštího týdne.