Odběrové místo na poliklinice je tento týden zavřené
Kolín – Ode pondělí do pátku bude zavřené odběrové místo na poliklinice. K odběrům krve mohou pacienti využít centrálního odběrového místa v areálu Oblastní nemocnice Kolín, budova V, a to v době od 5.30 do 15 hodin.

Brigádníci budou prořezávat křoví podél silnice a strouhy
Vrbčany – Obec pořádá v sobotu od devíti hodin další obecní brigádu. Dobrovolníci budou pokračovat v prořezávání křoví podél silnice od cihelny směrem k hlavní silnici a také podél strouhy na cestě, kudy si lidé zkracují cestu na vlak. S sebou je třeba si vzít kovové hrábě, vidle, zahradnické nůžky a ochranné pomůcky. Sraz brigádníků je před obecním úřadem, občerstvení zajištěno. Akce se bude konat jen za příznivého počasí, jinak se odloží na jiný termín.

Museli koupit nové vlajky
Tismice – Na letošní státní svátky musela obec pořídit nové státní vlajky. Dvě totiž někdo z budovy obecního úřadu ukradl. K čemu mu nebo jim byly, toho se obec nedopátrala.

Startuje blokové čištění ulic
Kolín – V úterý startuje letošní blokovém čištění komunikací. Začátek čištění je vždy v osm hodin ráno a v tomto čase bude započato odtahování případně zaparkovaných vozidel. V úterý se bude čisti v ulici Mikoláše Alše v úseku od křižovatky s ulicí Míru po křižovatku s ulicí Na Magistrále. Ve středu se do ulice Mikoláše Alše čisticí vozy vrátí a budou pokračovat v práci v úseku mezi čísly popisnými 663 a 664 a také 642 až 644. Zároveň vyčistí část od křižovatky s ulicí Míru po Pražskou. Ve čtvrtek se bude čistit v ulici Na Magistrále od ulice Míru po Zborovskou a také v ulici Bratří Čapků. Na pátek je naplánovaný úklid v Březinově ulici včetně parkoviště.

Na Labi se plánují dvě nová mola
Kolín - Labe v Kolíně by se mělo dočkat oživení. Už řadu let se hovoří o rekreačním přístavu pod Radimského mlýnem. V městské radě radě se nyní již schválil záměr Povodí Labe na výstavbu tohoto přístavu, tedy dřevěného mola. Bylo třeba uzavřít smlouvu o právu stavebně zasáhnout do městských pozemků. Nové molo by mělo sloužit jako přístup k vodě a zároveň by ho pro zastavení mohly využít lodičky či čluny. Další menší molo by se mělo následně, či možná o něco dříve, objevit i na Kmochově ostrově zhruba na úrovni Kmochovy sochy.