Školka se o prázdninách přestěhuje do nového
Cerhenice – Výstavba nové budovy mateřské školy v Cerhenicích finišuje, o letních prázdninách se do ní školka přestěhuje a od září oficiálně otevře. Kvůli stěhování bude stávající mateřinka v červenci a srpnu uzavřená. Ulehčit situaci rodičům, kteří nemají hlídání, se městys rozhodl prostřednictvím příměstských táborů.

Na mistrovství se chystají přednášky o péči o stromy
Kolín – Na Kmochově ostrově startuje ve čtvrtek Mistrovství ČR ve stromolezení. Na programu je příprava stromů pro jednotlivé disciplíny, odborníci příchozím popíší, co právě dělají. Nebudou chybět zajímavé atrakce pro děti. Pátek bude věnován čtyřem praktickým workshopům a čtyřem přednáškám pro odbornou i laickou veřejnost na téma péče o stromy ve městech a obcích. Všichni návštěvníci si mohou v průběhu dne prohlédnout jednotlivé prezentace partnerů a vystavovatelů. Po skončení přednáškového dne začne registrace stromolezců na závody, kontrola vybavení a následně budou představeny jednotlivé závodní disciplíny a vysvětlení pravidel. Večer se v přednáškovém stanu promítnou arboristická videa.

Blíží se Kmochův Kolín, město čeká omezení dopravy
Kolín – S blížícím se festivalem Kmochův Kolín (7. - 10. 6.) se budou muset řidiči opět připravit na omezení dopravy v centru. Na Karlově náměstí a v přilehlých ulicích bude jako vždy zákaz parkování. Na průvod se uzavře průjezd městem od Vodního světa do centra (včetně křižovatky s Jaselskou ulicí. Autobusové zastávky na uzavřeném úseku nebudou v provozu. Objízdná trasa povede ulicemi Polepská, Táboritská, Žižkova, U Nemocnice a Benešova. Podrobné informace o jednotlivých linkách přineseme v dalších dnech.

Cyklotour s mistrem světa dorazí do také Kolína
Kolín – Cyklotour Na kole dětem, tentokrát s několikanásobným mistrem světa i ČR v jízdě na vysokém kole Josefem Zimovčákem na podporu onkologicky nemocných dětí, se zastaví i v Kolíně, a to v úterý 5. června mezi 12.45 a 13.15 hodin na Karlově náměstí. Přidat se může každý – na kousek, jednu etapu či celou trasu.