Radnice chystá soutěž na provozovatele městské dopravy
Kolín – Dodatek ke smlouvě se společností Arriva východní Čechy na zajištění městské autobusové dopravy na letošní rok schválili kolínští radní. Částka, která poputuje jako dotace na provozování dopravy, bude ve výši 22,6 milionu korun. „Byla ponížena za neodjeté spoje v loňském roce,“ uvedl místostarosta Tomáš Růžička. Město v této chvíli finišuje s přípravou podkladů pro veřejnou soutěž na nového dopravce, ke konci měsíce by měly jít na projednání do rady města. Soutěž by měla být vyhlášena v létě. Smlouva se stávajícím dopravcem skončí v říjnu příštího roku.

Na hřbitově bude chodník
Sendražice – Hřbitov v Sendražicích se dočká chodníku, který nahradí současnou cestičku. Město nyní oslovuje firmy, aby podaly nabídky na jeho vybudování.

Promluví o Sokolské ulici
Kolín – Veřejné slyšení na téma úpravy provozu v Sokolské ulici se v zasedací místnosti radnice uskuteční ve středu 23. května od 16 hodin.

Bezdomovci okupují dům ve Školské ulici
Kolín – Strážníky městské policie přivolal jeden z obyvatel města s tím, že městský dům ve Školské ulici si vyhlédla k ubytování skupinka narkomanů. Strážníci v polorozbořeném domě našli pět problémových lidí bez domova. Všechny osoby byly z domu vykázány. Netrvalo dlouho, ještě tentýž den volal další občan Kolína, že za halou Bios neoprávněně pobývají ve staré zástavbě feťáci. Hlídka MP tam našla problémového závislého bezdomovce. Muže vykázala a poučila, že zdržovat se v tomto místě je nelegální, ale také nebezpečné.

Koncem týdne bude výluka na dvou železničních tratích
Kolínsko – Výluka na železniční trati v úseku Poříčany – Pečky se plánuje na čtvrtek od 10 do 13 hodin. Vlaky budou projíždět jen po jedné koleji, takže mohou nabrat zpoždění až 20 minut. Také trať Pečky – Kouřim čeká výluka, a to v pátek a v sobotu vždy od 8:50 do 13:50 hodin. Během výluky budou všechny vlaky nahrazené autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu.