Gymnázium otevře své dveře
Český Brod– Českobrodské gymnázium zve zájemce na den otevřených dveří. Přijít mohou ti, kteří mají zájem o čtyřleté i osmileté studijní obory. Návštěva je naplánovaná na čtvrtek od 16.30 hodin.

Při brigádě pokácí a uklidí poškozené stromy
Štíhlice – Brigáda na kácení a úklid poškozených lip U Jána je naplánovaná na sobotu od 10 hodin. Dojde k pokácení stromů a také k dovozu vánočního stromku na náves. Připravovat se bude také dřevo pro topení v ohništích při zimních akcích. Sraz je před klubem.

Jevanští budou mít nový znak
Jevany – Jevanští schválili přijetí obecního znaku. Ten nechá vedení obce zpracovat heraldikem, který pak podá návrh do poslanecké sněmovny se žádostí o schválení.Adventní večer zakončí ve školní tělocvičně
Býchory – Před mateřskou školou se sejdou zájemci o adventní průvod obcí v pátek v 17 hodin. Na závěr je možné navštívit předvánoční jarmark ve školní tělocvičně. Připravené bude občerstvení a zakoupit lze také výtvarné práce dětí. Výtěžek akce bude použitý na rozvoj školy.

Na rozsvěcení stromečku zazní rockové koledy
Tři Dvory – Vánoční strom na dětském hřišti se rozsvítí již tuto neděli v 17 hodin. V rámci akce si můžete poslechnout rockové koledy v podání skupiny Blue Bucks.

Ještě odvezou bioodpad
Svojšice – Svoz biologického odpadu ještě neskončil. Naposledy budou v letošním roce hnědé popelnice vyvezené ve čtvrtek 30. listopadu. Svoz komunálního odpadu má týdenní interval.

Chtějí rozšířit separaci odpadu
Ratboř – Rozšířit systém separace ve spádové oblasti chtějí v Ratboři za pomoci dotačních peněz. Realizací projektu by mělo dojít ke zkvalitnění nakládání s odpady a navýšení kapacity jejich zpracování nebo tříděný o 33,8 tun za rok. Celkově bylo na projekt nutné vynaložit 2 165 tisíc korun. Většinu však pokryla právě získaná dotace. Obec ze svého zaplatila pouze necelých 325 tisíc korun.

Pořádají prodejní výstavu věnců a svícnů  
Volárna – Vánoční prodejní výstava a dílna netradičních adventních věnců a svícnů je naplánovaná na sobotu od 15 hodin. Konat se bude na sále Obecní hospody. Výrobu vánočních dekorací předvede floristka Kristina Mašková.Každý, kdo bude mít zájem o to si vánoční tvorbu na místě vyzkoušet, musí přispět na materiál. S sebou je nutné si přinést nůžky na papír, zahradnické nůžky a dvě nebo tři zavařovací sklenice různých velikostí. Pro všechny bude připravené malé pohoštění. Zvaní jsou samozřejmě také ti, kteří si chtějí do svých domácností pořídit již hotové vánoční dekorace a připravit se tak bez stresu na přicházející kouzelné adventní období, které se nezadržitelně blíží.