Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kouřimští žádají finanční pomoc na sanaci v Molitorově

Kouřim – Žádost o dotaci na krajský odbor životního prostředí a zemědělství a na Inspekci životního prostředí podali Kouřimští, aby se v co nejbližší možné době zbavili ekologické zátěže v Molitorově, kde v minulosti sídlil podnik Strojobal.

4.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Archiv VLP

Jde o dlouhodobý projekt města. Již v roce 2012 totiž vznikla projektová dokumentace nápravných a sanačních opatření a také studie proveditelnosti.

Podle připraveného plánu by údajně mělo dojít k odstranění starých kontaminovaných stavebních konstrukcí, dále k odstranění ohniska kontaminace. Třetím bodem by údajně byla sanace okolí, nakonec by se pak aktualizovala analýza rizik.

Finanční náklady na realizaci sanačních prací v Molitorově jsou odhadnuty na více než 46 500 000 korun. Práce na sanaci by navíc trvala několik let.

Místo v Molitorově není jediné, které má z minulosti ekologickou zátěž, které se chce zbavit a ulevit nejen přírodě, ale také lidem, pro které jsou látky nebezpečné.

Dalším místem, kde mělo dojít k sanaci je Vlčí důl v Zásmukách. Zásmučtí se však rozhodli ve finančně náročné sanaci nepokračovat. Nad městem vysela hrozba korekce ve výši 10 procent, což odpovídalo přibližně 10 milionům korun. Sankci uvalilo ministerstvo financí, které zjistilo, že Zásmuky údajně pochybily při výběrovém řízení na počátku celé akce.

Do budoucna by se však Zásmučtí ekologické zátěže zbavit chtěli a starosta Josef Krombholz v minulosti potvrdil, že by znovu rád požádal o dotaci.

„Osobně bych rád podal znovu žádost o dotaci, ale všichni si musí uvědomit, do čeho půjdeme. Je to dlouhodobé rozhodnutí. Tři roky jsme zahodili a teď se k tomu musíme vrátit s klidnou hlavou," řekl tehdy.
Obdobné smýšlení o budoucnu má také opozice. Jan Tylk se Kolínskému deníku taktéž zmínil, že je třeba zkusit žádat o novou dotaci. 

Autor: Lucie Mašínová

4.9.2015
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení