V plánu mají investovat peníze do rekonstrukce veřejného osvětlení v Sadové ulici, v ulici Gen. Svobody a v části ulice Dobropolská. Dále je v plánu nakoupit nové lavičky, koše a kolostavy na náměstí. Zrekonstruovat by se měly také cestičky v parku Na Hradbách, kde mimo jiné také přibudou koše a mělo by dojít i na vydláždění prostoru a výrobu pódia i sezení.

V příštím roce se Kouřimští chystají také na opravu oltáře, dveří a hřbitovních vrat. V plánu je také nová fasáda Kostela Nejsvětější Trojice.

Dalšími akcemi jsou údržby budov. Dojít by mělo například ke generální rekonstrukci střechy Mateřské školy. Kromě dětí myslí vedení města také na seniory, a tak je v plánu zateplení budovy domova pro seniory U Pražské brány. Vyměnit by se měla okna, dveře, dojít by mělo také na novou střechu včetně části krovů. Kouřimští budou kromě toho samozřejmě pokračovat v rekonstrukci Střelnice. V roce 2016 by měla přijít na řadu fasáda, ale také klempířské prvky, hlediště, jeviště a první patro. Tam se opraví elektrorozvody.

V plánu na následující rok je také rekonstrukce několika chodníků a vybudování nového chodníku. Kouřimští budou moci nově využívat chodník, který vznikne v Okružní ulici naproti Santiniho kapličce a povede až ke křižovatce ulic Okružní a Komenského.

Opravovat se podle plánu bude také autobusová zastávka u odbočky na Toušice i několik komunikací. Na náměstí pak dojde během roku k opravě dlažby, stejně tak jako na nádvoří domova pro seniory.