Pokračovat v ní budou i v tomto roce. Svépomocí tak budou nadále uklízet okolí města v rámci akce nazvané Cesty domů. Uklidí škarpy a budou pečovat o stromy podél komunikací. Kromě toho chce město nadále pokračovat v kultivaci a oživení veřejného prostoru.

Pokračovat bude také projekt městského parku. V tomto roce by město rádo využila dešťových vod pro zeleň v parku. V plánu je instalace mlhoviště i ošetření stromů. Pokračovat bude také výsadba a údržba cest.

V minulém roce se Kouřimským například podařilo vyrobit nové pódium a je také položená kamenná dlažba. Park se dočkal také nové vstupní brány. Ta byla financovaná z městského rozpočtu. Město stála více než 230 tisíc korun. V rámci dílčího projektu 100+1 informací z městského parku byly navíc osazené informační tabule. Ty financovala jedna z kouřimských firem.

Zuzana Čiháková, starostka města, chce i nadále propojovat generace a proto i na letošní rok plánuje posezení v kavárničce v zahradě Domova pro seniory U pražské brány.

I nadále chtějí Kouřimští společně organizovat a prožívat svátky, tudíž letos mimo jiné nebude chybět putování za velikonočním vajíčkem. Akce, která je oblíbená hlavně u rodin s dětmi. Stejně tak se uskuteční ostatní tradiční akce. Kouřimští nezahálejí a kromě pokračování v projektech, které jsou založené na dobrovolnické práci, plánují ještě nové komunitní projekty. Jeden je nazvaný Cesty, cestičky a ten druhý Slovo hladí, slovo hřeje.