Velké úspěchy získalo kouřimské divadlo Mrsťa Prsťa na 38. ročníku Krakonošova divadelního podzimu.
„Na přehlídce divadel v Sadské náš soubor postoupil do celostátního kola pořádané každoročně ve Vysokém nad Jizerou. Tam postupuje pouze jeden soubor z každého kraje,“ nastínil vedoucí divadla Martin Drahovzal úspěšnou cestu na národní přehlídku venkovských divadelních souborů. Divácké ohlasy soubor zaznamenal ještě před uvedením svých dvou představení, kterými se na celostátním kole prezentovalo již ve třinácté repríze. Stala se jím barevně černá komedie Skopci na porážku aneb Lásky plné rošády.

„Diváci nás příznivě vítali. Na svých představeních jsme měli vyprodáno a dokonce přišly pozvánky na představení po celé republice,“ popsal dění na soutěži Martin Drahovzal. Divadlo se soutěže účastnilo již před pěti lety a lidé na něj nezapomněli. Celkem soubor Mrsťa Prsťa získal pět ocenění. Jednalo se o tři čestná uznání pro herce Tomáše Auterského, Petra Němce a Radku Pšeničkovou. Martin Drahovzal získal cenu za režii a nechyběla ani Cena za dlouholeté a úspěšné umělecko – pedagogické vedení souboru Mrsťa Prsťa.

Chystané komedie divadla

A kam se diváci mohou přijít podívat na představení? „V současnosti finišujeme na přípravách černé komedie Mrtvá nevěsta, kterou poprvé uvedeme v kouřimském kinosále v pátek 30. listopadu od 20 hodin,“ řekl Drahovzal. Jedná se o inscenaci inspirované animovaným filmem Tima Burtona. Zároveň připravuje divadlo Junior detektivky podle Agaty Christy Deset malých Černoušků, jenž divákům nabídne 17. listopadu v kouřimském kinosále.
„Zásluhou dlouholeté pečlivé práce Martina Drahovzala se již mnoho let daří navazovat na dřívější divadelní tradici v Kouřimi. Divadlo Mrsťa Prsťa je perfektní, na úrovni a dokázalo si získat srdce diváků. Pokud získají herci ocenění, je to jistě zasloužené,“ uvedla starostka Kouřimi Zuzana Čiháková, která je zároveň členkou Komise kulturní a sportovní ve městě.
Martin Drahovzal společně s herečkou Radkou Pšeničkovou organizují pod záštitou města festival Kouřimské podivování. „Martin Drahovzal vede tři soubory - Mrsťa Prsťa, Junioři a Sedmáci, čímž pracují na přilákání široké veřejnosti všech generací k divadlu a hlavně mládeže,“ pochválila Zuzana Čiháková.

 

 

Ocenění divadla na soutěži

Čestná uznání pro herce:
Tomáš Auterský
Petr Němec
Radka Pšeničková

Cena za režii:
Martin Drahovzal

Cena za dloholeté a úspěšné umělecko – pedagogické vedení souboru Mrsťa Prsťa