Petr Muk rád trávil v Kouřimi volný čas. Byla také místem, kde s kapelou našel azyl pro přípravu na turné. Za dobu, kdy v Kouřimi býval, si získal mnoho přátel. Dodnes zde žije spousta lidí, kteří vzpomínají na setkání s ním. Kdyby tragický osud nezasáhl, mohl být z Petra Muka nakonec také Kouřimák. Zvažoval koupi domu, K tomu už ale nedošlo.

Jeho kolegové se nedokázali smířit s tím, že jedním tragickým okamžikem najednou všechno končí. Tak se zrodila myšlenka uspořádat vzpomínkový koncert. Z toho se pak stal tradiční a hojně navštěvovaný festival v areálu Kouřimská skála. Sobota 26. srpna bude patřit již jeho šestému ročníku. „To se ví, že letos zase půjdeme,“ řekla pravidelná návštěvnice Jitka Váchová.

Hudebnímu programu bude tradičně předcházet Putování s pohádkou.

Večer vystoupí například: David Koller, Petr Kolář, Ilona Csáková, Bohouš Josef, Patrola Šlapeto, ABBA Stars, Karya, B.Lues, Covertrio+, Smoketown Fellows, Tomáš Jerry Waschinger, Tereza Strejčková, žáci ZUŠ Kouřim a Svatoštěpánský sbor Ve speciálním večerním blokus Mukovými písněmi se představí Petr Muk Band (Jana Feriová, Jana Vaněčková, Michaela Klímková, Zbyšek Kordač, Luděk Fiala, Vladimír Srb, Vít Bareš a Tomáš Waschinger).