Předseda Občanského sdružení Štítary Karel Kostiha kývl na částku, kterou dostane jako náhradu za pozemky, přes něž povede silnice nebo budou využity jako manipulační plocha.

„Rozhodnutí vyvlastňovacího úřadu jsem ještě písemně neobdržel,“ popsal našemu Deníku Karel Kostiha s tím, že měl jen jednu drobnou připomínku.
„Stavba není v souladu se závaznou částí územního plánu takzvanými regulativy. Je to zásadní pro hodnocení kompenzací. A ty podle mého názoru nejsou adekvátní,“ vysvětlil svou připomínku Kostiha.

Jak vlastně vyvlastňovací řízení funguje? Zpracuje se znalecký posudek a stanoví se cena, se kterou může nebo nemusí vyvlastňovaný majitel pozemku souhlasit. Vyvlastňovací úřad pak stanoví cenu právě na základě znaleckého posudku.

Přesnou výši ceny za metr čtvereční, která byla Karlu Kostihovi nabídnuta, on sám nechtěl raději přesně uvádět. „Cena je nižší. Například pozemky v lokalitě U Vodárny byly vykoupeny za 800 až 1090 korun za metr. V mém případě je nabídnutá cena mnohem nižší,“ uzavřel Kostiha.