Jeden z investorů měl zájem jen o hlavní budovu, kotelnu a prostory předního parku, černokostelečtí však dali přednost tomu, který plánuje využití celého areálu sanatoria. Tedy kromě jmenovaných míst chce využít ještě bývalý autopark a zahradnictví.

V současné době ještě není zcela jasné, co všechno by v areálu mělo v budoucnu vzniknout. Vybraný projekt však nabízí hlavně výstavbu sociálních bytů a polikliniky. V areálu by podle všeho měl být prostor i pro různé sociální služby a hovoří se například také o posilovně.

„O konkrétních věcech budeme teprve jednat," podotkl starosta města Jiří Kahoun. Některé plány se ještě mohou změnit, případně upravit. Záleží na tom, co by si město přálo uskutečnit a hlavně na tom, zda s případnými návrhy města bude souhlasit také investor.

Jiří Kahoun upozornil také na to, že prozatím je rozhodnuto pouze o tom, že město bude jednat výhradně s jedním investorem. Smlouva o prodeji chátrajícího areálu podepsaná není a jednání má Kostelec nad Černými lesy před sebou.
„S investorem se sejdeme v příštím týdnu," přiblížil termín první schůzky starosta města. Podle jeho slov se určitě vše nevyřeší během jednoho setkání. „Jednání o podpisu smlouvy mohou trvat klidně několik měsíců," upozornil Jiří Kahoun a dodal, že veškeré kroky musí schválit také zastupitelé města na svých jednáních.

Jak již bylo řečeno, právě zastupitelé města rozhodli o tom, že nadále bude Kostelec jednat jen s jedním investorem. Vybrali toho, který chce realizaci projektu financovat zásadně ze svých zdrojů, nikoli z dotačních programů. Nechali si však zadní vrátka a usnesli se na tom, že pokud nebude s vítězem uzavřena smlouva, má zastupitelstvo města právo oslovit druhého zájemce v pořadí. Tedy firmu, která by využila pouze část areálu a v Kostelci nad Černými lesy by chtěla zbudovat poúrazovou nemocnici. Její výstavbu chtěla firma financovat z několika zdrojů. Přípravné a projektové práce do začátku výstavby by financovali ze svých zdrojů, na samotné stavební práce by pak využili úvěrové financování.