Potencionální investoři tak mohou své nabídky stále ještě doručovat a každý má možnost stát se novým majitelem rozlehlého areálu, který již několik let chátrá.

Najít investora může být problémem také proto, že územní plán vyčleňuje tuto lokalitu jako prostor pro veřejné služby. Využít se tak může k sociálním službám, zdravotnictví nebo školství.

„Není důvod toto měnit," řekla Havelková. Město přitom bude nový územní plán mít. Hlavní funkční využití tak zůstane stejné. Podle územního plánu Kostelce je přístupné funkční využití také dopravní a technická infrastruktura.

Podmíněně přístupné využití je pak také ubytovací zařízení, obchodní zařízení a zařízení služeb. To však jen do kapacity jedné jednotky 500 čtverečních metrů hrubé podlažní plochy.

O prodej sanatorky se město pokouší již dlouhou dobu. V listopadu minulého roku se již hovořilo o tom, že na počátku tohoto roku bude známe jméno nového majitelé. Havelková měsíc před koncem minulého roku také informovala, že jsou již připravené dvě smlouvy o smlouvě budoucí. Tudíž jeden ze dvou investorů, kteří o areál s několika budovami měli zájem, měl vypsaný záměr vyhrát.

To se však nepodařilo a prodej se tak opět protáhne. Zrušené výběrové řízení totiž trvalo takřka půl roku. V srpnu loňského roku totiž Černokostelečtí otevírali obálky s nabídkami firem. Následně byla jedna z firem vyzvaná k doplnění nabídky.

Vše tedy v současné době začalo nanovo. Již v minulosti však vedení Kostelce nad Černými lesy tvrdilo, že na prodej areálu bývalé zemské nemocnice nespěchá.