Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kostelecká radnice dnes dělá poslední vstřícný krok

Místostarosta Pavel Uhlíř se naposledy sejde s generálním ředitelem firmy VOD-KA a pokusí se společně hledat řešení před možným právním sporem.

3.10.2007
SDÍLEJ:

Ulice v Kostelci nad Černými lesy připomínají tankodrom. Lidem, ale i radnici už dochází trpělivost.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Situace s dodavatelskou firmou VOD-KA na rekonstrukci kanalizace v Kostelci nad Černými lesy se vyhrotila. Firma zůstala jenom u slibů. Harmonogramy prací nedodržovala, kapacity na nutné opravy zaviněné nekvalitně provedenou prací a nedodržením technologického postupu nenavýšila, nikam dál se neposunula. Termín dokončení prací k poslednímu říjnu je naprosto nereálný.

Iniciativní krok

„V současné době stojíme před posledním krokem. Na dnešním jednání s generálním ředitelem firmy VOD-KA Karlem Macasem se pokusíme najít řešení rozumné pro obě strany,“ řekl kostelecký místostarosta Pavel Uhlíř. „Pokud se nám to nepodaří, další jednání budou probíhat na úrovni našich právních zástupců,“ dodal Uhlíř.

Představa radnice

S jakým návrhem zástupce města přichází na jednání?
„Nejsem zastáncem právního sporu či konkurzního řízení, protože tyto postupy nepovažuji pro město za efektivní. Budu usilovat o dohodu o dokončení prací a o náhradě vyčíslených škod. Určitou část by mohla firma hradit odpovídajícím objemem provedených prací,“ vysvětluje svoje představy místostarosta.
„Představitelé firmy VOD-KA si musí uvědomit, kolik práce je tady čeká, jak hodně je nutné navýšit kapacity. Pro vytvoření nového harmonogramu je třeba počítat i se zhoršováním počasí. Při jednání se budou hodnotit i možnosti při dokončování povrchových úprav komunikací. Pokud toto vše bude předcházet stanovení nového termínu s konkrétními zárukami, viděl bych dohodu jako reálnou,“ uzavřel místostarosta.

Zájem města

„Naším zájmem je dodělat rekonstrukci kanalizace co nejdříve, všichni ve městě potřebujeme začít žít normálně, staveniště máme už dost,“ říká Uhlíř. Navíc město už muselo požádat Státní fond životního prostředí o prodloužení termínu pro vyúčtování poskytnuté dotace.

Pokud se nedohodneme

Nedojde-li mezi městem a dodavatelskou firmou k dohodě, ke slovu přijdou postupy navrhované místostarostou Uhlířem na posledním mimořádném jednání zastupitelstva. Tam osm z jedenácti přítomných členů zastupitelstva odsouhlasilo buď firmu VOD-KA penalizovat podle smlouvy, nebo žádat finanční náhradu škod, které se vyčíslí. Zastupitelé nechtěli podat návrh na konkurz na dodavatelskou firmu VOD–KA, protože se domnívají, že konkurz by nic nevyřešil.

3.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení