Rodičovské centrum Kolečko uspořádalo 1. ročník Dýňových slavností. Na včerejší odpoledne a večer se těšily všechny děti. Čekala je v prostorách kosteleckého pivovaru nejenom výstava dýní, hlasování pro tu nej, nej, ale také divadelní představení Jak se dělá radost.

Desítky mrňousků s rodiči i těch odrostlejších s kamarády obhlížely téměř sedmdesátku vystavených dýňových výtvorů. Klasická strašidýlka převažovala. Jejich provedení a naaranžování nadchlo každého. Nádhera.

„Dýně zpracovávaly děti ze všech místních škol i maminky Kolečka,“ vysvětluje jedna z organizátorek Hana Mondscheinová. „Každý návštěvník má na vstupence hlasovací kupon. Stačí vybrat jen svého favorita, napsat číslo dýně na kupon a vhodit do našeho hlasovadla. Pět nejlepších dýní bude vydraženo,“ informuje Mondscheinová.

„Návštěvníci se ptají na možnost dýni si koupit,“ pospíchá další členka se stylovým kloboukem ve znamení podzimních plodů. Rychlá porada a je rozhodnuto. Zájemci nepřijdou zkrátka.

„Tady ta je nejhezčí,“ ukazuje malá holčička. „A tuhle jsem dělal já,“ chlubí se klučina. „Já jsem hlasoval pro jedenáctku,“ oznamuje oslovený Kristián.
Nejenom oči si přišly na své. Dýně byly i námětem všech pochoutek, které připravily členky centra: dýňové bramboráky, tatarský biftek z dýní, polévka či dýňová bábovka se nabízely společně s dalšími dýňovými dobrotami.

Pohodová atmosféra panovala ve všech prostorách. Úderem čtvrté děti ztichly a poslouchají, pohádka přichází. Tím zážitky nekončí. S příchodem tmy ještě čeká lampiónový průvod směřující ke škole, kde je připravená výstava osobností Podlipanska