Množství kočárů překvapilo nejen hlavního pořadatele celých závodů Roberta Moravce, a tak se jezdilo až do pozdních podvečerních hodin. Ti, kteří vydrželi až do konce, určitě nelitovali! První soutěží celého dne byl závod dvojspřeží pony, kterého se zúčastnilo celkem 6 spřežení. Zaslouženě vyhrál Jan Hladík z JK Boharyně vyrovnanými výkony v obou kolech před Pavlem Kolářem a Janou Hladíkovou. Následně po vyhlášení vítěze se pokračovalo soutěží jednospřeží.

Celkem se jich sešlo na startu 21, oproti loňskému počtu devíti kočárů je to úctyhodný počet, za který by se nemuseli stydět ani pořadatelé oficiálních kompletních soutěží spřežení. Největší hvězdou této soutěže byla Alena Brixová z JK Sobotka. Alena letos obsadila čtvrté místo na MČR v Kladrubech n. L. a zúčastnila se letošního Mistrovství světa jednospřeží v Portugalsku.

Nejlepšími časy z obou kol si zajistila přesvědčivé vítězství před Josefem Bašusem a Petrou Duškovou, oba JK Robousy.

V soutěži dvojspřeží se prezentovalo 9 spřežení. Napínavý souboj ozdobila i dvě spřežení z Národního hřebčína v Kladrubech n. L. Vítězství si bezchybnými a svižnými jízdami v obou kolech vydobil Pavel Groul z JK Boharyně. Na druhé a třetí místo odsunul Zdeňka Jiráska z JK Robousy a domácího Roberta Moravce z Krakovan.

Závěr slunečného odpoledne patřil soutěži čtyřspřeží, kterých se na startu sešlo celkem 5. Když vezmeme v úvahu, že i na Mistrovství ČR startovaly pouze 3 spřežení, podařilo se pořadatelům zajistit pěkný počet startujících.

I zde měl své zastoupení Národní hřebčín, ve čtyřspřeží vedeném Romanem Vyskočilem. Zaslouženým vítězem se s velkým náskokem stal Zdeněk Jirásek z JK Robousy před Liborem Kůrkou ze Stáje 3K Přední Lhota a Jaroslavem Jandlem z JK Semice. Škoda jen závady na postroji čtyřspřeží Roberta Moravce v prvním kole, souboj o vítězství mohl být ještě napínavější.

Závody spřežení přitáhly velké množství diváků. Ti nejmenší hojně využívali možnosti svezení na koni nebo projížďky kočárem. Pěkná byla také ukázka výcviku psů ZKO Kolín-Borky.

Gabriela Pilařová