K Lukáši Botkovi se přidal Matěj Forst, který inicioval další akce prostřednictvím facebooku. "Podle nás je nejlepším řešením jít k blížícím se volbám a tam vyjádřit svůj názor," popsal Lukáš Botka. Svou recesi chtěli ukončit v Litoměřicích, kde se mítinku zúčastnili převlečení za marťany.

Poslední kapkou prý byl mítink v Praze, ze kterého sami museli po několika minutách odejít. Někteří lidé se tam prý chovali spíše jako zvířata. Zejména napadání poklidně sedících seniorů bylo až nechutné.

čtěte … Prý recesisté házeli vajíčka po Jiřím Paroubkouvi při mítinku v Kolíně

ROZHOVOR: Lukáš Botka: Paroubek je zlý člověk a lže lidem do očí

VIDEO: Položte vajíčka, vzkazuje autor prvního hodu z Kolína

Celé balení vajec přišel v pátek dopoledne ke kolínské radnici položit i starší muž. "Já bych chtěl poděkovat panu Paroubkovi a jeho kolegům za to že lžou a tady jim tedy skládám vejce a už to po nich házet nebudu, protože mě vůbec nezajímají," uvedl.

Nejen k dnešní akci se vyjádřil i předseda sociálních demokratů. "Oceňuji to, protože každý, kdo udělá chybu, by si tu chybu měl uvědomit,“ reagoval Paroubek na páteční tiskové konferenci v Lidovém domě.

A jak se na celé dění okolo vajíček dívají někteří politici? "Je to úžasné když mladý člověk dovede říci svůj názor a použije recesi. Poté když pochopí, že se něco zneužívá a může uškodit, tak opět najevo zase svůj názor. Já to vidím velice pozitivně,“ reagoval na celý vajíčkovou „aféru“ starosta Kolína Jiří Buřič.

Zuzana Čiháková, starostka Kouřimi, nynější výzvu k pokládání vajíček prozatím nezaregistrovala. Ale předchozí házení rezolutně odsuzuje. "Zpráva o položení vajec k úřadům se ke mně nedonesla a ani nepředpokládám, že by se zde v Kouřimi měla objevit. Ovšem celý tento vajíčkový incident pokládám za jednu z nejubožejších forem protestu," vyjádřila se starostka.

Ani v Českém Brodě se žádná vajíčka před institucemi nenašla. "Ať je klidně přinesou, zatím zde ale nic neleží," řekl s úsměvem místostarosta města Jakub Nekolný. Ani jemu se však vajíčková aféra nezdá vhodná. "Dá se říci, že rozhořčenost některých lidí vcelku chápu, ale tento způsob projevu je absolutně nepřijatelný. Házení vajec je forma protestu, která mi není blízká. Už to totiž zavání určitou agresivitou, ale od řešení problémů existují diskuze, ať už politické, či nepolitické," osvětluje svůj postoj Nekolný.

Kolínská policie by případný další politický mítink brala jako rizikovější akci. "Tu bychom samozřejmě monitorovali, aby nedošlo k nějakým problémům," popsal Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství s tím, že právě tento týden se uskutečnil výslech Lukáše Botky kvůli vůbec prvnímu házení vajíček na Jiřího Paroubka při mítinku na Karlově náměstí v Kolíně.