Stejně tak se ale změní využití parku. Podle ředitele Správy městských sportovišť Kolín Jana Širce byl totiž bikepark málo využívaný. „Využití bylo poměrně malé, měli jsme tam zhruba pět dětí za den. Je to velmi úzce specializované, takový pozemek má být přístupný široké veřejnosti. Chystané obdobné hřiště v okolí není, návštěvnost by mohla být vyšší," vysvětlil.

Co se chystá? Na místě bikeparku vyroste dětské hřiště pro návštěvníky různého věku. Nejmenší budou mít k dispozici pískoviště, prolézačky a stezku odvahy. „Pro větší tam budou lanové věže, které ve výšce budou propojené lanovou sítí. Tam budou ještě překážky pro větší děti," vysvětlil.

K úpravám nedojde hned. Letos se začne s odstraněním stávajících BMX překážek. „Na jaře, jakmile to umožní počasí, se začne s výstavbou. Můj soukromý odhad je, že na jaře, asi tak v květnu bude hřiště pro veřejnost otevřené," vysvětlil Jan Širc.

Projektantská cena je podle šéfa SMSK vyčíslena na 2,6 milionu korun. Město ale počítá, že vysoutěžená cena se bude pohybovat kolem dvou milionů korun.

Správa sportovišť má současně vizi, že by občerstvení i samotné hřiště provozoval soukromník, jak je tomu v případě dětského centrálního hřiště. „Byli bychom rádi, kdyby provoz fungoval takovým modelem, kdy soukromník provozuje občerstvení a současně vykonává správcovství hřiště," uvedl Jan Širc.

Na jednom z minulých zasedání kolínského zastupitelstva se bikeparku zastával opoziční zastupitel Martin Škorpík.

Ten nesouhlasil s koaličními zastupiteli, kteří tvrdili, že mají stížnosti na hluk z bikeparku. „Vystupoval jsem tak, že když se jezdilo na kolech, tak to nedělo hluk. Teď je bikepark v dezolátním stavu, navíc ho využívalo tak dvacet kluků pravidelně. Dětský park bude více využívaný, co se týká počtu dětí," řekl opoziční zastupitel svůj názor.