Poprvé Rezo Robakidze navštívil hrob svého strýce jako malý ještě se svým otcem. „Oceňuji, že se obec stará o strýcův hrob již řadu let,“ poznamenal Robakidze. Českého národa si prý velice váží. „Na Českou republiku nedám dopustit,“ dodal. Do Kolína se dopravil s celou rodinou vlakovým spojem. „Přijeli jsme z Prahy, kde jsem měl pracovní jednání,“ prozradil cizinec z bývalé sovětské republiky.

Robakidzeho dcera studuje v Praze, i když měla možnost studovat za oceánem. „Studuji na akademii v Praze,“ potvrdila. Manželka se živí jako překladatelka. „Chceme uchovat naše dobré vztahy s vaší republikou,“ popsal Robakidze důvod, proč se s manželkou rozhodli dát svou dceru na studium do Prahy.

Obec Konárovice dostala oficiální pozvánku do Gruzie. „Pan Robakidze nás pozval na návštěvu do svého rodného města Kutaisi v Gruzii. Samozřejmě, že když to bude v našich silách, nabídku rádi přijmeme,“ podotkl současný konárovický starosta Aleš Kratochvíl. Konárovice navštívila Robakidzeho rodina naposledy minulou zimu.