„Potřebovali bychom nějakým způsobem zrekonstruovat hospůdku Na Vinici a kulturní dům. Nachází se ve špatném stavu, a je potřeba jej opravit i staticky,“ uvedla starostka Konárovic Dana Jechová. Pro obec má důležité využití. „Kulturní dům je hojně využíván, pořádáme tam akce pro děti, organizace pořádají plesy. Je potřeba to tam dát dohromady,“ dodala.

A právě kulturní akce jsou to, co v Konárovicích nesmí chybět. „Chystáme už teď, na sobotu 19. ledna tradiční myslivecký ples v kulturním domě u hospůdky Na Vinici. Bude tam i bohatá zvěřinová tombola,“ uvedla starostka. Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit na na hudební kapelu Faust Band. Tím kulturní plány nekončí.

„Na 23. března máme v plánu maškarní ples i maškarní pro děti. V dubnu nebudou chybět klasické oslavy čarodejnic. Máme připravený speciální program. Hlavně pro děti. Těšit se mohou na soutěže, představení a pálení čarodejnice,“ poznamenala. Květnovou událostí bude tradičně oslava staročeské máje. Ta se chystá na sobotu 4. května.

Vedle kulturních událostí a opravy domu, se připravuje i oprava chodníku. „Plánujeme opravit chodník od labutě až nahoru do ulice Na Starajdě. Dále bychom chtěli opravovat komunikace. V jedné lokalitě plánujeme i opravu kanalizace,“ uvedla Dana Jechová.