Maminky na mateřské dovolené v mnoha případech nechtějí doma jen vychovávat své děťátko, ale chtějí se také realizovat a plnit si sny. Obdobně jako maminky po celém světě jsou na tom také ty z Kolína. Například Katka Němečková, maminka dvouletého Arnoštka, vyrábí marmelády, sirupy, čatní a rajčatové omáčky. Ty bude moci v sobotu nabídnout v rámci Mama Marketu, který se uskuteční v Domě dětí a mládeže v Zámecké ulici. „Na vlastní kůži jsem poznala, jaká dřina je podnikání na mateřské. Kolik slz, potu a dřiny to stojí. Každá “podnikavá” máma má proto můj neskutečný respekt, obdiv a úctu,“ říká maminka dvouletého chlapce, která realizuje právě výrobou pochutin.

Mama Market však není jen zdaleka o tom, že umožní podnikavým maminkám představit jejich výrobky. Všechny příchozí mohou inspirovat také kurzy vaření a pečení, grafické služby a mnoho dalšího. Připravený bude také fotokoutek, dětský koutek nebo výtvarná dílna. „Touto akcí chceme podpořit všechny maminky, které realizují své sny. Na Mama Marketu nabídnou své výrobky a služby širší veřejnosti,“ popsala hlavní myšlenku Mama Marketu jeho zakladatelka Kateřina Němečková. Odborným garantem akce se v Kolíně stala zakladatelka Rodinného centra Hvězdička Andrea Zápotočná, kterou prý Mama Market nadchl svoji filozofií, tedy skloubením role maminky a moderní podnikavé žen. 

Mama Market se v Kolíně koná už po čtvrté. Poprvé letos je však ve větším měřítku. Návštěvníkům by se v sobotu od 9 do 15 hodin mělo představit asi dvacet podnikavých maminek se svoji nabídkou ručně šitého oblečení nebo například bačkůrek.