Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči varují před vypalováním trávy

KOLÍNSKO –Ach, už to začalo. Takhle si zoufají profesionální hasiči, kteří letos vyjížděli k několika případům požárů při vypalování trávy nebo spalování různého odpadu. Hasiči každý rok varují, ale lidé jsou podle nich nepoučitelní.„Každý rok je to stejné. Vysvitne první sluníčko a začínají první hlášení,“ potvrdil Jan Bradna, šéf Hasičského záchranného sboru v Kolíně.

30.3.2007
SDÍLEJ:

Foto:

Vypalování můžezapříčinit lesní požár

K jednomu takovému případu došlo v uplynulých dnech i u Žiželic. Vypalováním porostu zde vznikl požár na ploše jednoho hektaru. Požárem díky včasnému zásahu nevznikla škoda, uchráněné hodnoty ale byly vyčísleny na 100 tisíc korun. Plošné vypalování porostů je zákonem o požární ochraně zakázáno a fyzické osobě hrozí za porušení tohoto zákazu pokuta až do výše 25 tisíc korun. „Právnické osobě a podnikající fyzické osobě pak hrozí pokuta do výše půl milionu korun,“ uvedla Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.

Hasiči zbytečně nasazují své životy

Teplé počasí lidi láká k pálení nejen biologického odpadu na zahradách i mimo ně. Málokdo si ale uvědomuje, že tyto aktivity přímo ohrožují lidské životy. Živel se v otevřeném prostoru snadno vymkne kontrole, například při silném větru, a způsobí závažné ekologické následky.

Vypalování trávy je zakázané

Vypalování porostů je podle zákona o požární ochraně striktně zakázáno. V případě porušení tohoto zákazu hrozí dle zákona fyzické osobě pokuta až ve výši 25 000 Kč, právnické osobě a podnikající fyzické osobě může být udělena sankce až do výše 500 000 Kč. Omezením však podléhají i další typicky jarní aktivity, jako např. spalování listí nebo shrabané trávy na zahrádce, či pálení klestí v lese. Zákon tyto činnosti sice výslovně nezakazuje, ale spalování hořlavých látek na volném prostranství a v lesích je nutné předem ohlásit na operační středisko příslušného Hasičského záchranného sboru kraje a dbát přitom pokynů příslušníka sboru. Při ohlášení je třeba uvést místo a čas pálení, osobu odpovědnou za pálení včetně kontaktu na ní a také přijatá protipožární opatření.

30.3.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení