Obrázky Vlaku štěstí a naděje se letos draží na internetu od 2. dubna do 30. června na adrese www.vlakstesti.cz.
Během předchozích tří let přivezl Vlak štěstí a naděje do dětských domovů přes půl milionu korun, celkem se už vydražilo 881 obrázků. Letošní novinkou je automatizované upozorňování účastníků na podání vyšší cenové nabídky u obrázku, který draží. To jim pomůže udržet dokonalý přehled o tom, jak si aktuálně v dražbě vedou.

„Vyvolávací cena jednoho obrázku je 300 korun. Není ale výjimkou, že se obrázek nakonec prodá i za více než tisíc,,“ říká Zbyněk Honys, ředitel Odboru komunikace Českých drah. „Nejvíce zatím zaplatil zájemce za jednu dětskou kresbu 1 589 korun. Na internetu se zaregistrujete a po dobu sedmi dní pak můžete v dražbě přihazovat. Dáte-li nejvíc, je obrázek Váš.“

Ten, kdo nabídne nejvyšší částku, pošle peníze přímo na účet konkrétního dětského domova, ze kterého dětský autor pochází a obratem obdrží obrázek poštou.

„Nejde jen o to, vydělat peníze. Samozřejmě, že dětem v dětských domovech velmi pomohou, je to pro ně ale především výzva soutěžit a ta se zatím vždy setkala s velkým úspěchem,“ doplňuje Jan Maj, ředitel divize Transportní systémy a prokurista Siemens s.r.o. „Každý rok je mezi dětmi o projekt větší a větší zájem. V roce 2005 jsme dražili 561 obrázků, předloni jich bylo 717 a loni jejich počet přesáhl hranici sedmi set padesáti.
Nejvíce kreseb loni vydražila v závěru společnost ČD Telematika, rovných 174. Všechny obrázky, které se účastní dražby, jsou na internetu, na www.vlakstesti.cz, kde jsou zároveň pravidla a kontakty na všechny dětské domovy.

Veronika Němcová