Dívky se musely při finálovém večeru v kolínském divadle vypořádat se čtyřmi úkoly – módní přehlídkou, rozhovorem s moderátorem Vlastou Korcem, který je rozhodně nešetřil, volnou disciplínou a hlavně pány očekávaným defilé v plavkách. Potlesk a občasný pochvalný pískot hovořil za vše.

"Všechny dívky udělaly maximum, večer se jim vydařil a určitě si ho i užily," zhodnotila Gabriela Šubotniková z pořádající agentury.

Vítězkou však může být jen jedna. Letos dívka číslo 5, která při pátečním finále bodovala nejvýš. Studentka druhého ročníku Husitské teologické fakulty Karlovy univerzity. Zajímavá příjemná tmavovláska, která má představu, co od života chce. Michaela Pecková z Havlíčkova Brodu.

Kdy jste se cítila na jevišti kolínského divadla nejhůř?
Jednoznačně při rozhovoru s moderátorem. Člověk má reagovat adekvátně, tedy smysluplně na otázky v krátkém čase, což není jednoduché. Vlasta Korec byl navíc docela tvrdý.

Kdy naopak jste byla pocitově nahoře, nepočítáme-li vyhlášení?
Při volné disciplíně, kdy jsem předváděla scénický tanec. Pohybové průpravě jsem se věnovala odmalička, takže jsem věděla svoje. Sice mým handicapem byla bolest zad v poslední době, ale zvládla jsem to.

Účastnila jste se někdy podobné soutěže?
Ano, umístila jsem se před dvěma lety v soutěži Miss Vysočina. Ta zkušenost mi rozhodně pomohla. Věděla jsem, co mi sedí.

Jak dlouho jste se na finálový večer připravovala?
Společně s ostatními jsme nacvičovaly pohyb a další detaily asi tři měsíce. Vždy v sobotu jsme se sjížděly a pilovaly, abychom se cítily jistě. I díky tomu mám pocit, že čas letěl skutečně jako voda a všechno se odehrálo rychle. Než jsem se vzpamatovaly, bylo vyhlášení.

Byla mezi finalistkami rivalita?
Rivalita přímo ne, ale šlo o soutěž v pravém slova smyslu. Každá chtěla vyhrát. A pokud někdo tvrdí, že ne, sám sobě lže. S některými dívkami jsme si vysloveně sedly a určitě budeme v kontaktu i po soutěži.

Jak dalece jste mohla ovlivnit výběr šatů, účesu a líčení při finálovém večeru?
Co se týká kadeřnice a kosmetičky, šlo o domluvu. O šaty jsme se musely s ostatními finalistkami porovnat podle velikostí. Někdy šlo o kompromis.

Jaké jsou vaše ambice, hledíte modelingovým směrem?
Zkušenost s modelingem už mám. Zjistila jsem, že rozhodně nejsem ramínko na šaty, chci něco dokázat, dostudovat a věnovat se učitelství. Neříkám, že si občas nějakou přehlídku nedám, je to přece jen zdroj docela zajímavého příjmu. Ale daleko podstatnější je pro mě vzdělání.

Radost nad dceřiným úspěchem neskrývali ani rodiče Michaely. "Samozřejmě, že nás to moc potěšilo. Celou dobu jsme ji podporovali," usmíval se tatínek Milan Pecka. Jeho manželka Stanislava přidala i postřeh z večera: "Musím pochválit organizátory, že měl večer švih, žádné zbytečné prostoje, pořád se na jevišti něco dělo a bylo se na co dívat."