Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Czech Point v regionu: v krátkém čase si získal přízeň lidí

Kolín/ Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT, se rozjel na mnoha místech regionu.

26.1.2008
SDÍLEJ:

Czech point.Foto: Ilustrační foto

„Projekt Czech Point u nás funguje od 7. ledna. Setkal se s nebývalým zájmem ze strany lidí. Ke čtvrtku 24. ledna jsme vyřídili celkem 15 žádostí. Lidé mají nejvíce zájem o výpisy z rejstříku trestů,“ vylíčila Marie Vejdovská ze zásmuckého městského úřadu.
Trestní rejstřík jednoznačně vede
Obdobná situace je i v nedaleké Kouřimi. „Projekt běží od 1. ledna. Nejvíce mají lidé zájem právě o výpisy z trestních rejstříků. Například o výpisy z katastru nemovitostí takový zájem není, prozatím jsme vyřizovali jen dvě žádosti,“ řekla Ivana Mičechová z kouřimské radnice.
„Je to rozhodně zlepšení. Nemusím běhat z jednoho úřadu na druhý. Takhle si vše vyřídím na jednom místě. Samotné řízení se velice urychlí. S tímto projektem jsem nadmíru spokojen,“ pochvaloval si Lukáš Novotný.
„O poskytované služby je velký zájem. Zatím jsme řešili na 170 výpisů. Největší zájem je o výpis z trestního rejstříku. Této služby využívají ve velké míře také uchazeči o studium na autoškolách, pro které je výpis z rejstříku trestů nutný,“ popsala úřednice na městském úřadě v Kolíně.

Co je to vlastně Czech Point?

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, který by měl zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan – veřejná správa. Czech POINT bude sloužit jako asistované místo výkonu veřejné správy, umožňující komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa.
Cílem projektu Czech POINT je vytvořit garantovanou službu pro komunikaci se státem prostřednictvím jednoho universálního místa, kde bude možné získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny, převést písemné dokumenty do elektronické podoby a naopak, získat informace o průběhu správních řízení ve vztahu k občanovi a podat podání pro zahájení řízení správních orgánů.

Co budete potřebovat…

výpis z katastru nemovitostí
- v případě žádosti na základě listu vlastnictví je nutné znát:
katastrální území a číslo listu vlastnictví
- v případě žádosti podle seznamu nemovitostí je nutné znát:
katastrální území
číslo popisné ( v případě budov), číslo parcely ( v případě pozemku), při částečném výpisu - číslo jednotky - číslo popisné/číslo bytu
výpis z obchodního rejstříku
– identifikační číslo obchodní společnosti
výpis z živnostenského rejstříku
– identifikační číslo
výpis z evidence rejstříku trestů
– předložit musíte žádost, kterou vyplní pracovník Czech POINT a platný doklad totožnosti ( občanský průkaz nebo cestovní doklad)


Výše správního poplatku je 100 Kč za první stránku a 50 Kč za každou další. U výpisu z rejstříku trestů pak 50 korun.

Autor: Tomáš Husa

26.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Postup prací na modernizaci autobusového terminálu v Kolíně, říjen 2017
15

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení