„I přes významné pokroky v léčbě cukrovky dochází v průběhu choroby k rozvoji akutních nebo pozdních komplikací, které postihují především ledviny a oči. Samotná léčba k dosažení správné kompenzace diabetu nestačí“, řekla jedna z organizátorek projektu Mgr.Kornélia Chrapková z lékárny pražského IKEM. Důležitý je spolupodíl pacienta na kontrole nemoci. Aby pacient mohl úspěšně převzít svou roli v léčbě diabetu musí mu být poskytnut dostatek praktických informací. Již jeden z prvních propagátorů edukace (školení pacientů o léčbě) E.P.Jolsin řekl, že: „Diabetik, který ví nejvíce, žije nejdéle.“

Proto pro Vás lékárníci nemocniční lékárny IKEM z Prahy pod záštitou České lékárnické komory vytvořili vzdělávací projekt pro diabetiky pod názvem: Chcete mít cukrovku pod kontrolou?
Celý projekt je určen především diabetikům s tzv. diabetem 2.typu a účast na něm je ZDARMA. Bude rozdělen do dvou částí. První část přednášek se uskuteční již tuto středu 9.4.2008 a druhá část 21.5.2008 v době od 17 hod do 20 hod v HoteluTheresie Kolíně (Na Petříně 991).
Cílem projektu je podat co nejvíce informací lidem s onemocněním diabetu o podstatě této nemoci a její léčbě. V neposlední řadě i o tom jaká rizika akutní nebo pozdní cukrovka s sebou nese a jak je možné jim účinně předcházet.
V rámci první i druhé části nabízíme pro účastníky stanovení glykovaného hemoglobínu (ukazovatele kompenzace cukrovky), změření aktuální glykémie a krevního tlaku jako i možnost občerstvení ZDARMA.
Na závěr každý účastník obdrží hodnotný a užitečný dárek.
Kapacita sálu je omezena pro 50 účastníků. Proto potvrďte svojí účast telefonicky na tel.čísle 776 207 414 nebo mailem na edukace@email.cz.

Program akce:
• Přednášky na téma:
o Dieta při cukrovce – omezení, chyby, příklady, ….
o Akutní a pozdní komplikace diabetu
• Měření hladiny cukru v krvi s možností praktického nácviku
• Laboratorní vyšetření – stanovení vykovaného hemoglobinu (ukazatele úspěšnosti léčby cukrovky)

KDY? 1.část 9.dubna 2008 od 17 do 20hod
2.část 21.května 2008 od 17 do 20hod
KDE? Kolín, Hotel Theresia, Na Petříně 991
DÁREK A OBČERSTVENÍ PRO KAŽDÉHO
Při nákupu 2balení testovacích proužků glukometr zdarma
REGISTRACE:
edukace@email.cz
tel.: 776 207 414

ODBORNÝ GARANT: Česká lékárnická komora

Michal Hojný