Tak je to třeba v případě Pirátů a Starostů, kde je lídr Vít Rakušan, současný poslanec a bývalý kolínský starosta na první příčce kandidátky co do zástupců regionu osamocen.

Také hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu má z regionu jediného kandidáta, právničku Lenku Záhorkovou z Kolína, a to třetím místě kandidátní listiny. Na trojce kandidátky je také jediný zástupce Kolínska ve volbách za Hnutí Prameny, a to podnikatel, zakladatel hnutí Cesta Jaroslav Kuchař z Přišimas. V Trikoloře na 27. místě kandiduje projektant železničních staveb Luis Albert Pinto Castillo z Chrášťan.

Aliance národních sil má na desáté příčce kandidátky recepční Ivanu Součkovou z Kolína, na dvanáctce pak chemika Milana Svobodu také z Kolína. Aliance pro budoucnost přináší na šestnácté pozici kandidátku s asi nejdelším popisem povolání Helenu Ociepkovou z Kolína - designer, zachránce přírody, znalec psí duše, tlumočník, grafik, výtvarník, scénárista. Další Kolíňačkou je na 20. příčce pečovatelka Jana Křížková, administrativní pracovnice Ivana Jonášová z Rostoklat má pořadové číslo 29 a sanitář záchranář František Schneider z Kolína 31.

Z hnutí ANO nalezneme na 12 pozici kandidátky prezidenta profesní asociace, ekonoma Romana Škrabánka z Kolína, dvacítku má bezpečnostní expert Václav Hájek z Českého Brodu a pětadvacítku ministerský rada Karel Kárník z Kolína.

ČSSD za kandidáty z Kolínska reprezentuje vysokoškolský profesor Václav Drška z Kolína na páté pozici, projektový manažer Lubomír Nymburský z Kolína má šestadvacítku.

Za Monarchisty kandiduje na sedmé pozici majitel stavební firmy Svatopluk Novotný z Poříčan, za Přísahu Roberta Šlachty výkonný manažer hnutí Přísaha Libor Žofka z Českého Brodu (na třetí příčce) a státní zaměstnanec Petr Schiller z Býchor (na 14. příčce).

Tři kandidáty z Kolínska má kandidátka Spolu, a to místostarostu Českého Brodu, advokáta Tomáše Klineckého na 13. místě, včelaře a živnostníka Martina Smetanu z Kolína na 19. místě a soukromého podnikatele Michala Zapletala z Kolína na 25. místě.

Ve Volnému bloku najdeme dva zástupce z Nebovid - tiskaře Roberta Procházku na 22. místě a strážnou Renatu Procházkovou na 25. místě.