Nabídky na sezonní brigádu se nejčastěji objevují na různých internetových portálech, kde si je studenti mohou otevřít a přečíst si podrobnosti jako požadavky či nabízená mzda. Mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková uvedla, že v rámci krátkodobých pracovních nabídek mají zaměstnavatelé zájem o pracovníky ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, cestovním ruchu, gastronomii nebo třeba v rostlinné a živočišné výrobě. „Nejedná se však jen o brigády, ale třeba práci v rámci dohod o pracovní činnosti či provedení práce nebo sezonní činnosti,“ dodala.

Zajímavou brigádu přímo v Kolíně nabízí společnost Conectart, jenž podle nabídky shání operátora zákaznické linky v angličtině. Podmínkou však samozřejmě je perfektní znalost jazyka v mluvené i psané podobě. „Čeká vás telefonický kontakt se zákazníky. Řešíme jejich trable v destinacích, kde nemají fyzicky delegáta. Se zákazníky hovoříme zpravidla v češtině, s hotelem a transferovými společnostmi pak záležitosti řešíme v angličtině,“ uvádí se v inzerátu. Výhodou může být příplatek za docházku, nevýhodou pak požadavek na minimálně 75 odpracovaných hodin za měsíc.

Kdo hledá spíše manuální práci, může sáhnout třeba po uklízení. „Hledáme brigádnice či brigádníky na dlouhodobou spolupráci. Jedná se o úklidy společných prostor domů jednou až dvakrát týdně v Kolíně. Doba a den úklidu je na vás. Stačí, aby bylo každý týden uklizeno. Nástup ihned,“ vzkazuje Martin Wild ze společnosti Správná databáze.

V nabídce brigád na okrese je ale i třeba práce v obchodech, supermarketu či u stánku se zmrzlinou.

Z nabídky brigád na Kolínsku

Conecart – Kolín
Operátor zákaznické linky
Mzda: 135 – 170 Kč/hodina

Správná databáze – Kolín
Uklízečka/uklízeč chodeb
Mzda: 150 – 250 Kč/hodina

Lidl – Ovčáry
Vybalování sortimentu či pokladna
Mzda: 165 Kč/hodina
Věk 18+

KiK – Český Brod
Pokladní
Mzda: 154 Kč/hodina

Lidl – Český Brod
Vybalování sortimentu či pokladna
Mzda: 160 Kč/hodina
Věk 18+

Abzakovo – Pečky
Noční doplňování zboží
Mzda: 140 Kč/hodina
Věk 18+

Abzakovo – Kolín
Doplňování zboží
Mzda: 148 Kč/hodina

Vladimír Šelíř – Český Brod
Prodej točené zmrzliny
Mzda: 180 Kč/hodina
Věk 20+

Okin Facility – Velim
Čištění výrobních linek
Mzda: Neuvedeno
Věk 18+

Index Nosluš – Pečky
Třídění zásilek a práce se skenerem
Mzda: 170 Kč/hodina