Za teplého letního počasí se všech kurtech sportovních areálů SK Volejbal Kolín a Agro Kolín sešli volejbalisté od první po devátou třídu a stejně tak pro všechny kategorie žáků základních škol byla vypsána soutěž ve sportovním aerobiku, která proběhla tradičně v hale SOŠ informatiky a spojů.

Volejbal

Stejně jako v uplynulém ročníku bojovalo na antukových volejbalových kurtech 76 týmů z 15 škol. A uspořádat takový turnaj je pro organizátory opravdu pořádná porce. A tak líté boje probíhaly od rána až do půl čtvrté!Ve všech kategoriích soutěžila smíšená družstva, přičemž nejmladší kategorie 1.-2. třída bojovala v jejich věku přizpůsobeném „žlutém" volejbalu, jejich spolužáci ze 3.-4. tříd už hráli podle pravidel tzv. „oranžového" volejbalu, žáci 5.-6. tříd sehráli turnaj v náročnějším „modrém" minivolejbalu a až nejstarší chlapci a děvčata ze 7.-9. tříd si zahráli klasický „šestkový" volejbal.

Mezi nejmenšími adepty volejbalu si nejlépe vedli chlapci a dívky ze ZŠ Prokopa Velikého, kteří nejtěsnějším rozdílem porazili ve vzájemném zápase hráče ze ZŠ Bezručova, bronzové medaile pak putovaly do Velkého Oseka. V kategorii 3.-4. tříd triumfovali žáci z Peček, stříbrné medaile vybojovali hráči ZŠ Kmochova a bronz získala ZŠ Masarykova. V kategorii 5.-6. tříd obhájili loňské vítězství chlapci a dívky ze ZŠ Kmochova, pohár za druhou příčku si odnesli žáci ZŠ Mnichovická a třetí skončili žáci ZŠ Prokopa Velikého. V klasickém šestkovém volejbalu v nejstarší kategorii se radovali hráči a hráčky ze ZŠ Kmochova, stříbro vybojovali žáci ZŠ Masarykova a ZŠ Prokopa Velikého si zopakovala bronzový úspěch z předchozí kategorie.Po dvou dnech jsou tak známy výsledky tří ukončených sportovní odvětví a na čele pořadí žáci ze ZŠ Masarykova navýšili svůj náskok před druhou ZŠ Kmochova, která se dělí o druhou příčku se ZŠ Velký Osek. V těsném závěsu jsou pak sportovci ze ZŠ Prokopa Velikého, ZŠ Velim a ZŠ Mnichovická.