Čtvrtek byl ve znamení bezpečnosti, to když seniory do jejich klubu pozvala na besedu kolínská městská policie a v Kině 99 byl promítnutý známý film Šmejdi o praktikách některých pracovníků předváděcích firem.

V pátek otevřely své dveře místní sociální služby, městská knihovna i synagoga, v obou městských zařízeních byl k dispozici i zajímavý výklad.

Za symbolickou korunu si mohli ti nad pětašedesát let ráno zaplavat v bazénu Vodního světa. Největší atrakcí pak byly dvě jízdy kolínskou řepařskou drážkou bez vstupného.

„Bylo úplně plno, pracovníci drážky zapojili všechny vagóny, které měli k dispozici, babičky a dědové vzali na vyjížďku svá vnoučata a bylo perfektní pozorovat to generační hemžení," shrnula Gabriela Malá, vedoucí oddělení marketingu a propagace Městského úřadu Kolín, která celé oslavy koordinovala.

Od sobotní desáté hodiny pak ožilo kolínské Karlovo náměstí, kde nejdříve vyhrávalo Duo Melodic 2, neboli houslista Jaromír Pitelka a hráč na klávesy Milan Staško, a před polednem pak Combo 2 Ládi Hollase se zpěvákem Ivo Svatošem.

Přítomné pozdravil místostarosta města Tomáš Růžička, do jehož gesce sociální služby patří, přítomno bylo také několik zastupitelů a členů pořádající zdravotní a sociální komise města.

Na seniory pak čekalo množství stánků, v nichž si mohli například nechat změřit hladinu cukru či cholesterolu v krvi nebo krevní tlak, vybrat si zájezd pro věkovou skupinu padesát pět let plus nebo téma pro studium v Akademii třetího věku, podpořit charitu, seznámit se s nabídkou sociálních služeb či vyzkoušet různé kosmetiky, přípravky nebo si jen tak dát v hezkém slunečném babím létě pivko, svářo nebo koláč a poslouchat muziku.

Letošní první ročník takto pojatých oslav Dne seniorů se uskutečnil pod mottem Pobavit, poradit, potěšit… a zdá se, že ony tři dny jej naplnily.