„Znovu apeluji na ty, kteří přichází na očkovací centrum, aby dodržovali objednací čas, a to v řádu minut. Stává se, že zejména po ránu dochází k větší kumulaci lidí, vzbuzuje to nervozitu a je to zbytečné. Během dne, ačkoli objednací intervaly jsou stále stejné, už se fronty netvoří. Prosím, dodržujte dvoumetrové rozestupy, nečekejte, až k tomu budete vyzváni, nezapomínejte na respirátory,“ apeluje ředitel.

V souvislosti s vakcinací zmiňuje počty hospitalizovaných a očkování zdravotníků. Připomíná podzimní vlnu, lednovou vlnu, březnovou vlnu. „S tím korespondovala i nemocnost zaměstnanců – říjnová vlna, lednová vlna, ale protože v lednu se začalo očkovat, březnovou vlnu již zaměstnanci nezaznamenali. Máme očkovaných cca 80 procent zaměstnanců. Ti buď neonemocněli, nebo zřídka a vždy s lehkým průběhem,“ říká ředitel nemocnice.

„Věřím, že vývoj epidemie se dostává na trajektorii, která skoční příznivě, ať již bude či nebude třeba další přeočkování v podzimních nebo zimních měsících, a že počet onemocnění vyžadujících hospitalizaci a těch, které povedou ke špatným koncům, se bude dále snižovat. Zaměstnanci, věřte, začínají být skutečně vyčerpaní, dostáváme se pod palbu necovidových pacientů, kteří třeba již rok čekají na zákrok. Rádi bychom vyhověli všem, pro nás jsou to zkrátka pacienti,“ zakončil Petr Chudomel.