Kromě nich však na televizních obrazovkách možná poznáte několik lidí ze svého okolí.

Natáčení se v nedávné době totiž účastnili také členové kolínské společnosti Poprávu. O tom, jak natáčení vypadalo a o filmu jako takovém jsme si povídali s Tomášem Tvrdíkem, členem společnosti Poprávu.

„Natáčení jsme se zúčastnili jako kaskadéři," začal vyprávět Tomáš Tvrdík. Podle jeho slov se natáčelo v krásném prostředí Archeoskanzenu Modrá nedaleko Uherského Hradiště.

„Formát natáčeného pořadu je docu drama a měl by vyjít film i pětidílný seriál," rozhovořil se Tomáš Tvrdík o filmu. Ve filmu prý bude mapován celý život Cyrila a Metoděje od jejich dětství, až po jejich smrt a odkaz. Režiséry snímku jsou Petr Nikolaev a David Kočár.

„Davida Kočára znám již z minulosti a tak vznikla pohodová spolupráce," pochvaloval si Tomáš Tvrdík. Podle Tomáše David Kočár ví, co chce a ví jak to říct, tudíž komunikace nikde nevázla. „Všichni jsme se snažili vyhovět požadavkům," dodal Tomáš.

Kromě skupiny Poprávu se ve filmu ukázaly také další šermířské skupiny a komparzisté z Moravy a Polska. „"Přišlo mi, že natáčení rychle ubíhalo záběr za záběrem, řekl Tomáš Tvrdík.

Členové skupiny Poprávu byli v roli kaskadérů a tak museli předvést reálný agresivní boj.

„Součástí byl samozřejmě také nějaký zásah, nechyběly pády hradeb nebo ze žebříků," popsal barvitě Tomáš Tvrdík, co se svými přáteli z historické skupiny musel absolvovat.

„I když to na žebříkách, blátě i na mokrých prknech nebo slámě dost klouzalo, nikomu se nic vážného nestalo," řekl s úlevou v hlase Tomáš.

Na závěr si prý všichni připili šampaňským společně se štábem. „Pak už jsme jen udělali hromadnou fotografii a jeli zpátky domů," uzavřel zajímavé vyprávění Tomáš Tvrdík.