Často jsou to lidé, kteří se rozhodli, že budou lidem pomáhat, jako vojáci, policisté či lékaři, a pak jim do života vstoupila nemoc nebo úraz a sami potřebují pomoc.

V loňském roce se partnerem tohoto projektu stalo podruhé i jedno tuzemské rockové rádio, které vyhlásilo sbírku předmětů spojených s rockem. Fanoušci tak posílali gramofonové desky i celý gramofon, historické magnetofonové pásky, hudební nástroje nebo různé součásti oděvů. Podmínkou bylo sepsat a přiložit o darovaném předmětu nějaký příběh. Všechny tyto artefakty nechali pracovníci rádia umístit odbornou firmou do velkého osvětleného stolu a před koncem roku jej na svých stránkách vydražili. Jejím majitelem se stala kolínská zálabská firma.

„Zaplatili jsme za něj přes třicet tisíc korun, jsme rádi, když tyto peníze pomohou dobré věci," řekl Jiří Bartoň z jejího vedení. Originální stůl nyní zdobí čerstvě dokončenou společenskou místnost této firmy, v níž by se čas od času mohli sejít fanoušci rockové muziky, na návštěvu se chystají i pracovníci rádia, které celou akci zorganizovalo.

Čtěte také: Knihovna otevře koutek pro nevidomé na poslech audioknih