Opravou má projít i osvětlení hlavního sálu. Současné úsporné zářivky nahradí podhledy s LED osvětlením. „Nabídnou lepší osvětlení interiéru a současně budou šetřit elektrickou energii," řekl Zdeněk Hejduk, ředitel městského společenského domu.

Vedle toho mají zásadní proměnou projít také terasy za městským společenským domem. Radnice v současné době čeká na výsledek grantového řízení, ve kterém žádala o peníze na opravu teras. „Chtěli bychom opravit venkovní terasy směrem k Labi, zpřístupnit je, dát tam novou zeleň, lavičky a otevřít je," řekl místostarosta Michael Kašpar.

Ze starých bazénků, které na terasách jsou, potom mají vzniknout květinové záhonky, místo doplní lavičky a podobně. „Je to dobrý nápad, bude to další hezké místo v centru Kolína," okomentoval plány radnice ředitel městského společenského domu Zdeněk Hejduk.

Terasy ale nebudou otevřené nepřetržitě, budou mít svoji otevírací dobu, podle místostarosty minimálně po otevírací dobu úřadu, rýsuje se však ještě jedna varianta. „Nadějně vypadá dohoda s provozovatelem Budvarky. Vrchní část by si vzal na provozování zahrádky, terasy by tak zpřístupnil po otevírací dobu restaurace, staral by se i o úklid na terase," řekl k návrhu dohody Michael Kašpar.