"Demolice je asi nejlepším řešením. Takto zdevastovaný dům už nikdy nikdo neopraví. A přitom to původně byl nejspíš velmi pěkný objekt,“ popsala svůj názor Miloslava Cimrmanová.

„Nebýt toho, jak to ve Školské ulici vypadá, byla by to dobrá cesta od autobusu. Ale takhle je opravdu až nepříjemné tamtudy procházet. Neznám snad nikoho, kdo by tamtudy chodil,“ dodala Kateřina Pokorná.

Jak potvrdil místostarosta Tomáš Růžička, město už plánujeme demolici, čeká se jen na povolení. „Plocha se po demolici může využít především pro parkování, ale Školská ulice si zaslouží celkový architektonický náhled, jak by mohla být do budoucna využita v souladu s územním plánem,“ popsal místostarosta Růžička. Město tedy chce celkově tuto lokalitu řešit, ne pouze vybudovat parkoviště. I když o něj a obzvlášť poblíž centra Kolíňáci stojí.

Zaparkovat v centru Kolína a poblíž něj je totiž někdy téměř nadlidský výkon. Hlavně pokud hledáte parkovací místo, kde se nemusí platit parkovné. „Dojíždím do práce autem, protože autobusem bych byla v zaměstnání buď o hodinu dřív, nebo o dvě hodiny déle. Takže každý den hledám poslední volná místečka, kde auto nechat. A samozřejmě neplatit dvacet korun za hodinu. Kdyby bylo ve Školské ulici neplacené parkoviště, bylo by to výborné. To bych vlastně jen přeběhla náměstí a byla v práci,“ popsala Zdeňka Kratochvílová.

„Parkovacích míst není nikdy dost. Nejvíc chybí na sídlišti a právě v centru a nejbližším okolí. Jde ale o to, aby to nebylo zase placené parkoviště, jako je třeba u nemocnice. Je věčně skoro prázdné a v okolních uličkách téměř nezaparkujete,“ dodal Leoš Poborský.

Rozšíření možností parkování se chystá v celé řadě lokalit Kolína.

Schválen je už na návrh na oslovení firem na projektovou dokumentaci na nová parkovací místa na sídlišti, konkrétně v ulicích Funkeho, Tyršova, Dělnická a Bezručova.

„Dokumentace nám poví přesný počet parkovacích míst, která bude možné v příštím roce vytvořit. Mohlo by se jednat až o pět desítek míst,“ odhadl místostarosta Růžička.

„Vždy je to boj mezi zachováním zeleně a rozšířením míst na parkování,“ říká místostarosta Michael Kašpar s tím, že současně se projektuje také nové parkoviště v Březinově ulici u garáží, kde je nevyužívané hřiště. „Chystá se projekt na pokračování rekonstrukce Moravcovy ulice až po Kremličkovu, i zde bude výrazné rozšíření parkování. Z některých podélných stání udělají kolmá, budou to další desítky míst,“ uvedl s tím, že samozřejmě stále se pracuje na přípravě velkého parkovišti ve Starokolínské ulici. Místo domu ve Školské ulici by po demolici také mohla přibýt parkovací místa v řádu desítek.