Přání byla různorodá, některá se častěji opakovala, jako například umístit hodiny na budovu vlakového nádraží nebo více ozvučit smuteční síň na hřbitově. Hodiny na nádraží budou poté, co budou mít České dráhy jasný jednotný vzhled pro budovy v celé ČR, na rekonstrukci smuteční síně má už město vypracovaný projekt.

Našly se vzkazy s kritikou nepořádku u popelnic a otázkou, zda by popelnicové boxy nemohly být uzamykatelné. „To již řešíme,“ řekl starosta Michael Kašpar.

Další pisatel si přál, aby děti jezdily kolínskou městskou hromadnou dopravou zdarma. „Děti do šesti let jezdí zdarma, změnu zatím nechystáme,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Stejně jako vloni se v bedně našlo přání, aby město pořádalo seznamovací večery pro dospělé, prostě něco jako bývaly čaje.

Ze Zibohlav přišla prosba o dodělání dětského hřiště. „Dlouhodobě ho připravujeme, řešíme pozemek. Projekt už je hotový, doufám, že letos se povede hřiště udělat,“ věří místostarostka Iveta Mikšíková.

Dva pisatelé, jeden dokonce ve verších, si postěžovali, že nové osvětlení v Kremličkově ulici svítí moc.

V dalším podnětu našlo vedení města žádost, aby něco udělalo s vagabundy v parku u Penny Marketu. „Už to řešíme s městskou policií, měla by se tam umístit i přenosná kamera,“ řekl starosta.

Jeden z pisatelů poukázal na odstavený autovrak v ulici V Zídkách. Podle místostarosty Najbrta už se na tom pracuje a rozpadlá škodovka nejdéle v únoru zmizí.

„Kdy se dočkáme změkčení vody“ stálo v dalším vzkazu. Starosta přislíbil, že Vodos už pracuje na přípravě míchání vody, což by mohlo být poměrně laciné řešení.

Obyvatelka ulice Královská cesta si přála její opravu, místostarostka Iveta Mikšíková ujistila, že už se na to připravuje projektová dokumentace.

Našly se také pochvaly za vánoční strom, za vánoční výzdobu, poděkování za hezké předvánoční posezení pro seniory i za to, že Kolín dodržuje tradici českých Vánoc. A také milá dětská přání jako třeba růžové piáno, T-Rexe, jezevčíka, vodítko, elektrickou kytaru apod., šestiletá Eliška si i s obrázkem požádala o více kolotočů v Plynárenské ulici.

Dalším vzkazům se budeme věnovat v příštím článku.