Existuje spousta otázek. Jaký názor na ně mají Kolíňáci? A jak se ke sportovnímu svátku staví ženy?

Kristýna Strnadová z Peček prý hokejové mistrovství sleduje. Naplánovaný program by kvůli němu ale neměnila. „Doufám, že budeme lepší než na Olympiádě, docela jim v tom fandím," přiznala.

Aneta z Kolína se na hokej těší. „Sleduji každé mistrovství. Když zápas nestihnu, koukám online. V mobilu mám aplikaci, díky které budu vědět všechno hned," sdělila nadšeně. Prý doufá, že tentokrát se hokejistům poštěstí.

To Jana Zachová z Peček hokej moc nesleduje. „Jsem ráda, když vyhrají, ale že bych to úplně nějak řešila, to ne," řekla.

Kolínská kladivářka Kateřina Šafránková fandí Jaromíru Jágrovi, podle ní je vidět, že na mladší hráče ještě stačí. „I když na vrcholu už určitě byl, nemyslím si, že by musel skončit. Věřím tomu, že ještě hrát bude," řekla. A jak fandí českému týmu? „Přála bych jim medaili, třeba je změna trenéra nakopne. Ještě uvidíme, budu jim věřit," řekla.

Kolíňačka Naděžda Rytířová hokej sleduje, protože její syn Matouš je hokejista, kolínská mladší přípravka nedávno postoupila do extraligy. „Jágr sice není nejmladší, ale je pro mnohé velkým vzorem. Na zlatou medaili to nevidím, ale bronzová by mohla být," míní Naděžda Rytířová.

Šárka Dušková z Kolína obdivuje spíše hokejistu Tomáše Plekance než Jaromíra Jágra, který je podle jejího názoru lepším hráčem.

Manažer kolínských hokejistů Kozlů Jakub Plašil zatím netipuje, jak mistrovství dopadne. „Záleží, kdo přijede za Kanadu a USA, do jaké míry to budou brát jako prestižní utkání po olympiádě," řekl. Věří však tomu, že se tým stmelí kolem Jaromíra Jágra. „Možná to je jeho poslední akce, třeba ne. Každopádně bude hodně platný, stejně jako nový trenér," zauvažoval. Podle jeho odhadu by ale Češi mohli dosáhnout na medaili.

Sledovat utkání bude podle svých slov i kolínský starosta Vít Rakušan, hokejová klání si nenechá ujít. „Věřím, že staronový kouč kvalitu týmu zvedne," řekl.