Památnou větu pronesl starosta Jiří Buřič při komentování protestu občanského sdružení Kolín – náš domov, jehož členové zablokovali přechod pro chodce u kruhového objezdu vJaselské ulici. „Doprava nám stojí i bez blokády,“ řekl. Mnozí řidiči si na jeho slova vzpomenou. „Benešovou ulicí kModrému bodu jsem popojížděla přes 20 minut, počítám, že to mohl být tak čtyřsetmetrový úsek,“ řekla řidička vínové felicie.

„Ve směru od Polep to není lepší. Kolonu jsem dojel pod hasičárnou a kčerpací stanici vJaselské ulici mi to trvalo rovných dvacet minut, ztoho tak šest jsem stál přímo na kruhovém objezdu,“ dodal další řidič. „Vzávěru roku jsme využili všech možností, které se nám nabídly ze strany státu i kraje a souhlasili jsme srekonstrukcemi silnic. Je to jedna zmožností, jak je opravit. Věřím, že současná kritika je omezená jen na dobu rekonstrukcí,“ konstatoval starosta somluvou řidičům a žádostí o pochopení a trpělivost.

„Maximálně se snažíme termíny dodržet i zkrátit. V Žižkově ulici jsme dosáhli zkrácení druhé etapy o deset dní. Třetí etapa začne o tři dny dříve. Vyplývá ztoho, že povrch parkoviště začne firma brousit už vneděli 11. listopadu. Jistě to pro návštěvníky nemocnice nebude příjemné, ale o to dříve silnici zprovozníme,“ řekl.