Musí totiž vymyslet, jak překlenout těžké období od srpna do října a možná spíše do listopadu, kdy je naplánována rekonstrukce střechy kolínského městského zimního stadionu a hokejisté dočasně přijdou o zázemí.

Sportovci chtějí vytvořit podklady, na nichž hodlají ukázat, jak komplikovaný by chod klubu byl. Dokumentaci je třeba předložit do pondělka 21. dubna, kdy zasedá městská rada a bude se problémem zabývat.

„Vyčíslíme náklady na působení na jiných stadionech. Budeme se snažit ukázat, jak velké potíže nám to přinese. A nejde jen o zvýšení výdajů. Jde také o to, jestli vůbec v okolí najdeme odpovídající počet volných hodin na ledových plochách a také v jakém čase. Volno bývá brzy ráno, nebo pozdě večer,“ shrnul ekonom klubu Leoš Tvrdík.

S termínem opravy, který je pro hokejisty hodně nešťastný, ale asi pohne už jen zázrak.
A to i přesto, že investor, kterým je akciová společnost Správa městských sportovišť Kolín (SMSK) vlastněná stoprocentně městem, ještě nemá na opravu peníze.

Podle informací, které na čtvrtečním zasedání správní rady klubu poskytl zastupitel a člen správní rady Jan Jandejsek, měla být včera uzavřena smlouva o úvěru na 35 milionů korun.

Tak daleko ale zatím SMSK není. „S bankou jsem v pátek předjednával podmínky smlouvy,“ řekl včera radní a předseda představenstva SMSK Jakub Plašil s tím, že společnost si půjčí částku mezi 15 a 20 miliony korun. Další peníze uvolní městský rozpočet. Kolik celkem bude oprava střechy stát, Jakub Plašil odmítl sdělit. „Věřím ale, že to bude levnější než 35 milionů korun,“ řekl.